Lauantai 17.10.2026 · 37 kohdetta · 23/37 osui · palautus 109,4 %
Osumat
23/37
kaikista julkaistuista
Palautus
109,4 %
tasapanoksella singleinä
Arvokohteet
1/1
palautus 181,0 %
Todennäköiset
10/15
palautus 102,2 %
Erikoisvedot
3/5
palautus 99,4 %
Yli/alle ja tasoitus
9/16
palautus 114,7 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Nantes – USL DunkerqueLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Nantes voittaaOttelun voittaja (1X2) · Coolbethuomio: A. Mirbach, V. Mayela ei kokoonpanossaKerroin 1,64 · markkina 58,2 % · arviomme 58 % · etu -4,5 %i | 1,64CLV +0,6 % | la 17.10.2026 klo 15:00la 17.10.klo 15:00aamu | Häviö | 2–3 (Dunkerque voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nantes on kotisuosikki, mutta joukkueet ovat kahdeksan kierroksen jälkeen tasapisteissä ja poissaoloja on molemmilla. Lähteet eivät anna perustetta nostaa Nantesia markkinan 58,2 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nantes on kotisuosikki, mutta joukkueet ovat kahdeksan kierroksen jälkeen tasapisteissä ja poissaoloja on molemmilla. Lähteet eivät anna perustetta nostaa Nantesia markkinan 58,2 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ADO Den Haag – PSV EindhovenEredivisie | Jalkapallo⚽ | PSV Eindhoven voittaaOttelun voittaja (1X2) · CoralKerroin 1,30 · markkina 73,4 % · arviomme 73 % · etu -4,6 %i | 1,30CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:30la 17.10.klo 17:30aamu | Häviö | 2–1 (ADO Den Haag voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
PSV:n selvä taso- ja tulosetu tekee siitä todennäköisen voittajan, mutta Mestarien liigan ottelusuma ja pitkä poissaololista estävät nostamasta arviota markkinaa korkeammaksi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
PSV:n selvä taso- ja tulosetu tekee siitä todennäköisen voittajan, mutta Mestarien liigan ottelusuma ja pitkä poissaololista estävät nostamasta arviota markkinaa korkeammaksi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Bologna – Inter MilanSerie A | Jalkapallo⚽ | Inter Milan voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBethuomio: B. Pavard, J. Stones ei kokoonpanossaKerroin 1,64 · markkina 60,1 % · arviomme 60 % · etu -1,4 %i | 1,64CLV −1,3 % | la 17.10.2026 klo 19:00la 17.10.klo 19:00aamu | Voitto | 1–3 (Inter voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Inter johtaa sarjaa ja on ollut selvästi Bolognaa tehokkaampi. Lautaro Martínezin poissaolo ja tiivis Mestarien liiga -rytmi estävät kuitenkin nostamasta arviota markkinaa korkeammaksi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Inter johtaa sarjaa ja on ollut selvästi Bolognaa tehokkaampi. Lautaro Martínezin poissaolo ja tiivis Mestarien liiga -rytmi estävät kuitenkin nostamasta arviota markkinaa korkeammaksi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Real Betis – BarcelonaLa Liga | Jalkapallo⚽ | Barcelona voittaaOttelun voittaja (1X2) · CoralKerroin 1,50 · markkina 63,6 % · arviomme 64 % · etu -4,6 %i | 1,50CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 19:30la 17.10.klo 19:30aamu | Voitto | 2–5 (Barcelona voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Barcelona on voittanut kaikki kahdeksan liigapeliään, mutta Betisin vahva kotivire estää nostamasta arviota markkina-ankkurin yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Barcelona on voittanut kaikki kahdeksan liigapeliään, mutta Betisin vahva kotivire estää nostamasta arviota markkina-ankkurin yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| AS Roma – GenoaSerie A | Jalkapallo⚽ | AS Roma voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBetKerroin 1,61 · markkina 61,3 % · arviomme 61 % · etu -1,3 %i | 1,61CLV −7,7 % | la 17.10.2026 klo 21:45la 17.10.klo 21:45aamu | Voitto | 2–0 (AS Roma voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Roma on kotona selvä suosikki, mutta avainpoissaolot ja Champions League -otteluiden väliin osuva kolmen päivän palautuminen estävät nostamasta arviota markkinan yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Roma on kotona selvä suosikki, mutta avainpoissaolot ja Champions League -otteluiden väliin osuva kolmen päivän palautuminen estävät nostamasta arviota markkinan yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Genclerbirligi SK – GalatasaraySüper Lig | Jalkapallo⚽ | Galatasaray voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (NL)huomio: L. Torreira, L. Ugochukwu, W. Singo ei kokoonpanossaKerroin 1,36 · markkina 69,1 % · arviomme 69 % · etu -6,0 %i | 1,36CLV −0,7 % | la 17.10.2026 klo 16:00la 17.10.klo 16:00iltapäivä | Voitto | 0–1 (Galatasaray voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Galatasaray on selvä suosikki, mutta lyhyt palautuminen ja keskikentän poissaolot hillitsevät luottamusta. Lähteellistä syytä poiketa markkinan reilusta 69,1 % arviosta ei löytynyt. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Galatasaray on selvä suosikki, mutta lyhyt palautuminen ja keskikentän poissaolot hillitsevät luottamusta. Lähteellistä syytä poiketa markkinan reilusta 69,1 % arviosta ei löytynyt. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Southampton – Bolton WanderersChampionship (ENG) | Jalkapallo⚽ | Southampton voittaaOttelun voittaja (1X2) · LeoVegas (SE)huomio: F. Downes, C. Forino-Joseph ei kokoonpanossaKerroin 1,48 · markkina 65,2 % · arviomme 65 % · etu -3,5 %i | 1,48CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00iltapäivä | Häviö | 0–0 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Southampton on voittanut kaikki viisi kotiotteluaan liigassa, mutta Boltonin nousukunto ja Flynn Downesin poissaolo pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Southampton on voittanut kaikki viisi kotiotteluaan liigassa, mutta Boltonin nousukunto ja Flynn Downesin poissaolo pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Wrexham AFC – Preston North EndChampionship (ENG) | Jalkapallo⚽ | Wrexham AFC voittaaOttelun voittaja (1X2) · LeoVegas (SE)Kerroin 1,62 · markkina 59,3 % · arviomme 59 % · etu -3,9 %i | 1,62CLV −1,3 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00iltapäivä | Voitto | 4–1 (Wrexham voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Preston on sarjajumbona hävinnyt 8/10 liigaottelustaan, mutta Wrexhamin laaja poissaololista estää nostamasta kotivoittoarviota markkinan reilun 59,3 prosentin yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Preston on sarjajumbona hävinnyt 8/10 liigaottelustaan, mutta Wrexhamin laaja poissaololista estää nostamasta kotivoittoarviota markkinan reilun 59,3 prosentin yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| FC Inter Turku – AC OuluVeikkausliiga | Jalkapallo⚽ | FC Inter Turku voittaaOttelun voittaja (1X2) · Pinnaclehuomio: J. Paananen ei kokoonpanossaKerroin 1,37 · markkina 70,5 % · arviomme 71 % · etu -3,4 %i | 1,37CLV +2,2 % | la 17.10.2026 klo 18:00la 17.10.klo 18:00iltapäivä | Häviö | 1–2 (AC Oulu voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Inter on sarjakärki, puolustanut vahvasti ja voittanut kauden neljästä keskinäisestä kolme. Markkinan 70,5 %:n reilu arvio on perusteltu, mutta kerroin 1,37 ei tarjoa selvää etua. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Inter on sarjakärki, puolustanut vahvasti ja voittanut kauden neljästä keskinäisestä kolme. Markkinan 70,5 %:n reilu arvio on perusteltu, mutta kerroin 1,37 ei tarjoa selvää etua. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| SC Telstar – FeyenoordEredivisie | Jalkapallo⚽ | Feyenoord voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBethuomio: J. Bos, R. Nelson, G. Smal ei kokoonpanossaKerroin 1,35 · markkina 71,0 % · arviomme 71 % · etu -4,2 %i | 1,35CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 21:00la 17.10.klo 21:00iltapäivä | Voitto | 3–4 (Feyenoord voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Feyenoord johtaa sarjaa ja sen maaliero kahdeksan kierroksen jälkeen on +20, kun Telstar on 15:s maalierolla −7. Tiivis Mestarien liiga -ohjelma ja laaja poissaololista estävät markkina-arviota korkeamman arvion. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Feyenoord johtaa sarjaa ja sen maaliero kahdeksan kierroksen jälkeen on +20, kun Telstar on 15:s maalierolla −7. Tiivis Mestarien liiga -ohjelma ja laaja poissaololista estävät markkina-arviota korkeamman arvion. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ole Miss Rebels – Missouri TigersNCAA top-25 | Amerikkalainen jalkapallo🏈 | Ole Miss Rebels voittaaOttelun voittaja · PinnacleKerroin 1,56 · markkina 62,2 % · arviomme 62 % · etu -3,0 %i | 1,56CLV +0,7 % | la 17.10.2026 klo 22:30la 17.10.klo 22:30yö | Voitto | Ole Miss Rebels 31–3 Missouri Tigers (kotivoitto). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ole Miss on kotisuosikki ja hyökkäys on tehnyt viidessä ottelussa 38,8 pistettä ottelua kohden. Missouri on silti vahva haastaja, joten arvio pidetään markkinan reilussa 62,2 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ole Miss on kotisuosikki ja hyökkäys on tehnyt viidessä ottelussa 38,8 pistettä ottelua kohden. Missouri on silti vahva haastaja, joten arvio pidetään markkinan reilussa 62,2 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Chicago Blackhawks – Dallas StarsNHL | Jääkiekko🏒 | Dallas Stars voittaaOttelun voittaja · William HillKerroin 1,50 · markkina 63,4 % · arviomme 65 % · etu -2,5 %i | 1,50CLV ±0,0 % | su 18.10.2026 klo 02:00su 18.10.klo 02:00yö | Voitto | Chicago Blackhawks 0–4 Dallas Stars (vierasvoitto). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dallasin alkukauden maaliero on +3 ja Chicagon −11. Ennakoidussa maalivahtiparissa Oettingerin torjuntaprosentti on 94,4 ja Knightin 89,0, joten Dallas on perusteltu suosikki. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Dallasin alkukauden maaliero on +3 ja Chicagon −11. Ennakoidussa maalivahtiparissa Oettingerin torjuntaprosentti on 94,4 ja Knightin 89,0, joten Dallas on perusteltu suosikki. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Austin FC – Vancouver Whitecaps FCMLS | Jalkapallo⚽ | Vancouver Whitecaps FC voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBethuomio: T. Müller ei kokoonpanossaKerroin 1,68 · markkina 57,8 % · arviomme 58 % · etu -3,0 %i | 1,68CLV +7,2 % | su 18.10.2026 klo 03:30su 18.10.klo 03:30yö | Voitto | 1–2 (Vancouver Whitecaps voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouver on läntisen konferenssin kärjessä ja sen avainrunko White–Gauld–Cubas avaa. Müller puuttuu ja tiivis vierasrupeama tasaa asetelmaa, joten arvio pysyy markkina-ankkurissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouver on läntisen konferenssin kärjessä ja sen avainrunko White–Gauld–Cubas avaa. Müller puuttuu ja tiivis vierasrupeama tasaa asetelmaa, joten arvio pysyy markkina-ankkurissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Vegas Golden Knights – Pittsburgh PenguinsNHL | Jääkiekko🏒 | Vegas Golden Knights voittaaOttelun voittaja · Paddy PowerKerroin 1,51 · markkina 63,7 % · arviomme 65 % · etu -2,6 %i | 1,51CLV +0,7 % | su 18.10.2026 klo 05:00su 18.10.klo 05:00yö | Voitto | Vegas Golden Knights 6–2 Pittsburgh Penguins (kotivoitto). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vegas on aloittanut 7–2–0 ja saa Pittsburghin vastaansa tämän vieraskiertueen peräkkäisenä pelipäivänä. Maalivahdit olivat tarkistushetkellä vielä vahvistamatta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vegas on aloittanut 7–2–0 ja saa Pittsburghin vastaansa tämän vieraskiertueen peräkkäisenä pelipäivänä. Maalivahdit olivat tarkistushetkellä vielä vahvistamatta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Seattle Sounders FC – CF MontrealMLS | Jalkapallo⚽ | Seattle Sounders FC voittaaOttelun voittaja (1X2) · LeoVegas (SE)huomio: P. Rothrock, P. Owusu, D. Sealy ei kokoonpanossaKerroin 1,40 · markkina 68,9 % · arviomme 70 % · etu -2,0 %i | 1,40CLV −2,2 % | su 18.10.2026 klo 05:40su 18.10.klo 05:40yö | Häviö | 1–1 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seattle on selvä kotisuosikki Montrealin heikon puolustusjakson ja hyökkäyksen poissaolojen vuoksi. Seattlen kolmas ottelu kahdeksaan päivään estää nostamasta arviota lähelle kertoimen käänteislukua. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seattle on selvä kotisuosikki Montrealin heikon puolustusjakson ja hyökkäyksen poissaolojen vuoksi. Seattlen kolmas ottelu kahdeksaan päivään estää nostamasta arviota lähelle kertoimen käänteislukua. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| KalPa – PelicansLiiga | Jääkiekko🏒 | KalPa voittaaOttelun voittaja · NordicBetSokea arvio 59 % · markkina 53,1 % · etu +6,8 %i | 1,81CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00iltapäivä | Voitto | KalPa 3–1 Pelicans (kotivoitto). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: KalPan erikoistilanne-etua tukevat paremmat YV/AV-luvut, ja Pelicans pelaa toisen ottelunsa alle vuorokauteen. KalPan erikoistilanne-etua tukevat paremmat YV/AV-luvut, ja Pelicans pelaa toisen ottelunsa alle vuorokauteen. Kotietu ja lepoetu nostavat arvion 59 prosenttiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: KalPan erikoistilanne-etua tukevat paremmat YV/AV-luvut, ja Pelicans pelaa toisen ottelunsa alle vuorokauteen. KalPan erikoistilanne-etua tukevat paremmat YV/AV-luvut, ja Pelicans pelaa toisen ottelunsa alle vuorokauteen. Kotietu ja lepoetu nostavat arvion 59 prosenttiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Erzurum BB – EyüpsporSüper Lig | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: A. Abdullahi ei kokoonpanossaKerroin 1,79 · markkina 54,7 % · arviomme 60 % · etu +7,4 %i | 1,79CLV −3,8 % | la 17.10.2026 klo 13:30la 17.10.klo 13:30aamu | Voitto | 2–0 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien hyökkäystuotanto on jäänyt alle maaliin ottelua kohden, ja Eyüpsporilta puuttuu Ahmed Abdullahi, joka on tehnyt yhden joukkueen kahdesta liigamaalista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien hyökkäystuotanto on jäänyt alle maaliin ottelua kohden, ja Eyüpsporilta puuttuu Ahmed Abdullahi, joka on tehnyt yhden joukkueen kahdesta liigamaalista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Everton – ChelseaValioliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Betssonhuomio: J. Bynoe-Gittens, R. James, E. Emegha ei kokoonpanossaKerroin 1,73 · markkina 57,5 % · arviomme 63 % · etu +9,0 %i | 1,73CLV +30,3 % | la 17.10.2026 klo 14:30la 17.10.klo 14:30aamu | Häviö | 0–2 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chelsea on ylittänyt 2,5 maalin rajan 9/10 viime ottelussaan, ja sen otteluissa on tehty Valioliigassa jo 28 maalia kuudessa kierroksessa. Evertonin tiivis puolustus hillitsee arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Chelsea on ylittänyt 2,5 maalin rajan 9/10 viime ottelussaan, ja sen otteluissa on tehty Valioliigassa jo 28 maalia kuudessa kierroksessa. Evertonin tiivis puolustus hillitsee arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Elversberg – AugsburgBundesliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBetKerroin 2,17 · markkina 45,5 % · arviomme 48 % · etu +4,2 %i | 2,17CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 16:30la 17.10.klo 16:30aamu | Voitto | 4–3 → 7 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Augsburgin viiden liigapelin kokonaismaalikeskiarvo on 4,2 ja neljä ottelua ylitti 3,5 maalia. Elversbergin hyökkäyksen hidastuminen ja hyökkäyspään poissaolot rajoittavat etua. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Augsburgin viiden liigapelin kokonaismaalikeskiarvo on 4,2 ja neljä ottelua ylitti 3,5 maalia. Elversbergin hyökkäyksen hidastuminen ja hyökkäyspään poissaolot rajoittavat etua. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Fulham – Hull CityValioliiga | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: H. Larsson ei kokoonpanossaKerroin 2,15 · markkina 45,7 % · arviomme 51 % · etu +9,7 %i | 2,15CLV −19,9 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00aamu | Voitto | 1–0 → 1 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hullin 10 ottelun otoksessa kokonaismaalit jäivät alle 2,5:n seitsemän kertaa, ja joukkue puolustaa konservatiivisessa 5-4-1-muodossa. Fulhamin korkeampi maaliotos tasaa arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hullin 10 ottelun otoksessa kokonaismaalit jäivät alle 2,5:n seitsemän kertaa, ja joukkue puolustaa konservatiivisessa 5-4-1-muodossa. Fulhamin korkeampi maaliotos tasaa arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Derby County – Stoke CityChampionship (ENG) | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Pinnaclehuomio: J. Widell Zetterström, S. Langås ei kokoonpanossaKerroin 1,95 · markkina 49,7 % · arviomme 56 % · etu +9,2 %i | 1,95CLV −5,3 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00aamu | Häviö | 0–1 → 1 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otos on ollut runsasmaalinen, ja Derbyn puolustus kärsii laajasta poissaolotilanteesta. Siksi arvio kääntyy markkinaa selvemmin yli 2,5 maalin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otos on ollut runsasmaalinen, ja Derbyn puolustus kärsii laajasta poissaolotilanteesta. Siksi arvio kääntyy markkinaa selvemmin yli 2,5 maalin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Mantova – PalermoSerie B | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · TipicoKerroin 1,75 · markkina 55,1 % · arviomme 60 % · etu +5,0 %i | 1,75CLV +14,5 % | la 17.10.2026 klo 18:15la 17.10.klo 18:15aamu | Häviö | 0–2 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien viime ottelut ovat olleet runsasmaalisia: kokonaismaalikeskiarvot ovat 3,3 ja 3,4, ja kumpikin ylitti 2,5 maalia neljässä kuudesta sarjaottelustaan. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien viime ottelut ovat olleet runsasmaalisia: kokonaismaalikeskiarvot ovat 3,3 ja 3,4, ja kumpikin ylitti 2,5 maalia neljässä kuudesta sarjaottelustaan. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Austria Lustenau – LASKItävallan Bundesliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · PinnacleKerroin 1,97 · markkina 50,0 % · arviomme 54 % · etu +6,4 %i | 1,97CLV −16,1 % | la 17.10.2026 klo 18:00la 17.10.klo 18:00iltapäivä | Voitto | 0–4 → 4 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvot ovat 3,7 ja 4,3. LASK tulee lisäksi yhdeksän maalin Mestarien liiga -ottelusta vain kolmen päivän palautumisella. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvot ovat 3,7 ja 4,3. LASK tulee lisäksi yhdeksän maalin Mestarien liiga -ottelusta vain kolmen päivän palautumisella. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Strasbourg – Paris Saint GermainLigue 1 | Jalkapallo⚽ | Alle 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBethuomio: S. Nanasi, M. Godo, I. Doukouré ei kokoonpanossaKerroin 2,01 · markkina 49,0 % · arviomme 51 % · etu +2,5 %i | 2,01CLV −3,0 % | la 17.10.2026 klo 18:15la 17.10.klo 18:15iltapäivä | Häviö | 1–3 → 4 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otoksessa vain 5/10 ylitti 3,5 maalia. Strasbourgin hyökkäyksestä puuttuvat Panichelli ja Nanasi, ja PSG on kahden Mestarien liiga -ottelun välissä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otoksessa vain 5/10 ylitti 3,5 maalia. Strasbourgin hyökkäyksestä puuttuvat Panichelli ja Nanasi, ja PSG on kahden Mestarien liiga -ottelun välissä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Viking FK – Fredrikstad FKEliteserien | Jalkapallo⚽ | Alle 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · Coolbethuomio: V. Berisha, S. Kvile, M. Nilsson, J. Nysveen ei kokoonpanossaKerroin 1,83 · markkina 53,3 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %i | 1,83CLV +12,2 % | la 17.10.2026 klo 19:00la 17.10.klo 19:00iltapäivä | Häviö | 3–2 → 5 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fredrikstadin otteluista vain 2/9 ylitti 3,5 maalia, ja Vikingiltä puuttuu kaksi hyökkääjää. Vikingin puolustuspoissaolot rajoittavat kuitenkin alle-arvion 56 prosenttiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Fredrikstadin otteluista vain 2/9 ylitti 3,5 maalia, ja Vikingiltä puuttuu kaksi hyökkääjää. Vikingin puolustuspoissaolot rajoittavat kuitenkin alle-arvion 56 prosenttiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| SC Telstar – FeyenoordEredivisie | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBetKerroin 2,03 · markkina 48,5 % · arviomme 52 % · etu +5,6 %i | 2,03CLV −1,5 % | la 17.10.2026 klo 21:00la 17.10.klo 21:00iltapäivä | Voitto | 3–4 → 7 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Feyenoordin otteluissa on syntynyt keskimäärin 4,5 maalia ja yli 3,5 on osunut 8/10. Neljän puolustajan poissaolot tukevat niukasti yli-suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Feyenoordin otteluissa on syntynyt keskimäärin 4,5 maalia ja yli 3,5 on osunut 8/10. Neljän puolustajan poissaolot tukevat niukasti yli-suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Valencia – Athletic BilbaoLa Liga | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBetKerroin 1,81 · markkina 54,3 % · arviomme 58 % · etu +5,0 %i | 1,81CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 22:00la 17.10.klo 22:00yö | Voitto | 0–0 → 0 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Valencian maalinteko on jäänyt 0,7 maaliin ottelua kohden, Athleticin 6/9 viime ottelusta alitti rajan ja Athleticilta puuttuu kaksi tärkeää hyökkäyspään pelaajaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Valencian maalinteko on jäänyt 0,7 maaliin ottelua kohden, Athleticin 6/9 viime ottelusta alitti rajan ja Athleticilta puuttuu kaksi tärkeää hyökkäyspään pelaajaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tampa Bay Lightning – Vancouver CanucksNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · 1xBetKerroin 2,09 · markkina 48,9 % · arviomme 52 % · etu +8,7 %i | 2,09CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 23:00la 17.10.klo 23:00yö | Häviö | 4–2 → 6 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouver on päästänyt 4,6 maalia ottelua kohden, sen AV on 60,0 % ja omiin tulee 32,4 laukausta. Tampa Bayn vahvempi puolustus ja heikko YV hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouver on päästänyt 4,6 maalia ottelua kohden, sen AV on 60,0 % ja omiin tulee 32,4 laukausta. Tampa Bayn vahvempi puolustus ja heikko YV hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Montréal Canadiens – Buffalo SabresNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · 1xBetKerroin 2,18 · markkina 47,2 % · arviomme 53 % · etu +14,4 %i | 2,18CLV −1,5 % | su 18.10.2026 klo 02:00su 18.10.klo 02:00yö | Voitto | 3–3 ja 1–0 → 7 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molemmat ovat päästäneet vähintään 3,8 maalia/ottelu, ja aloittava Fowler (.824) sekä todennäköinen Luukkonen (.854) ovat aloittaneet heikoin torjuntaprosentein. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molemmat ovat päästäneet vähintään 3,8 maalia/ottelu, ja aloittava Fowler (.824) sekä todennäköinen Luukkonen (.854) ovat aloittaneet heikoin torjuntaprosentein. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Detroit Red Wings – San Jose SharksNHL | Jääkiekko🏒 | Alle 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · TipicoKerroin 1,85 · markkina 53,8 % · arviomme 57 % · etu +5,5 %i | 1,85CLV +10,3 % | su 18.10.2026 klo 02:00su 18.10.klo 02:00yö | Häviö | 3–3 vmk → 7 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seitsemän ottelun maalimäärät tukevat alle-linjaa, ja San Josen vahvistettu aloittaja Nedeljkovic on aloittanut vahvasti. Gibsonin heikko vire pitää yli-riskin silti merkittävänä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seitsemän ottelun maalimäärät tukevat alle-linjaa, ja San Josen vahvistettu aloittaja Nedeljkovic on aloittanut vahvasti. Gibsonin heikko vire pitää yli-riskin silti merkittävänä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| New York City FC – Los Angeles FCMLS | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: M. Moralez, K. Parks, Cabral Carter, J. Ebobisse ei kokoonpanossaKerroin 2,17 · markkina 44,6 % · arviomme 48 % · etu +4,2 %i | 2,17CLV ±0,0 % | su 18.10.2026 klo 02:30su 18.10.klo 02:30yö | Voitto | 1–1 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otoksessa yli 2,5 toteutui vain 4 kertaa, ja NYCFC teki vain 0,9 maalia/ottelu. LAFC:n kuuma tähtikaksikko pitää alle-arvion silti maltillisena. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otoksessa yli 2,5 toteutui vain 4 kertaa, ja NYCFC teki vain 0,9 maalia/ottelu. LAFC:n kuuma tähtikaksikko pitää alle-arvion silti maltillisena. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Vegas Golden Knights – Pittsburgh PenguinsNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · PinnacleKerroin 2,08 · markkina 49,8 % · arviomme 52 % · etu +8,2 %i | 2,08CLV +14,9 % | su 18.10.2026 klo 05:00su 18.10.klo 05:00yö | Voitto | 6–2 → 8 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vegasin 4,0 maalin hyökkäys kohtaa 3,4 maalia ottelua kohden päästäneen Pittsburghin, joka pelaa lisäksi toisen pelin peräkkäisenä iltana. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vegasin 4,0 maalin hyökkäys kohtaa 3,4 maalia ottelua kohden päästäneen Pittsburghin, joka pelaa lisäksi toisen pelin peräkkäisenä iltana. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ErikoisvedotErikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia ja NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia. Kohde julkaistaan vain vahvistetulla kokoonpanolla ja mitätöidään, jos pelaaja ei pelaa. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lars BryggmanÄssät – TPS · Liiga | Jääkiekko🏒 | Lars Bryggman yli 0,5 pistettäPisteet yli/alle 0,5 · UnibetKerroin 1,62 · markkina 56,9 % · arviomme 64 % · etu +3,7 %i | 1,62CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00iltapäivä | Voitto | 1 pistettä, raja 0,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 12: 8/12 yli 0,5 · TOI 18:20 Bryggman on tehnyt pisteen 6/10 ja 8/12 viime ottelussa sekä pelaa TPS:n ykkösketjussa. Peräkkäinen pelipäivä ja Ässien 2,2 päästettyä maalia/ottelu eivät anna perustetta muuttaa 64 %:n empiiristä arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 12: 8/12 yli 0,5 · TOI 18:20 Bryggman on tehnyt pisteen 6/10 ja 8/12 viime ottelussa sekä pelaa TPS:n ykkösketjussa. Peräkkäinen pelipäivä ja Ässien 2,2 päästettyä maalia/ottelu eivät anna perustetta muuttaa 64 %:n empiiristä arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Nikolaj EhlersWinnipeg Jets – Carolina Hurricanes · NHL | Jääkiekko🏒 | Nikolaj Ehlers yli 0,5 pistettäPisteet yli/alle 0,5 · UnibetKerroin 1,72 · markkina 54,0 % · arviomme 61 % · etu +4,9 %i | 1,72CLV +1,2 % | la 17.10.2026 klo 22:30la 17.10.klo 22:30yö | Voitto | 1 pistettä, raja 0,5 · N. Ehlers pisteet: 1 (boxscore 2026020122) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 12/20 yli 0,5 · TOI 16:27 Ehlers on tehnyt pisteen 12/20 viime ottelusta. PP1-rooli, Morrisseyn poissaolo ja ennakoitu Stevenson tukevat yliä, vaikka kolmosketju ja Jetsin vahva AV hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 12/20 yli 0,5 · TOI 16:27 Ehlers on tehnyt pisteen 12/20 viime ottelusta. PP1-rooli, Morrisseyn poissaolo ja ennakoitu Stevenson tukevat yliä, vaikka kolmosketju ja Jetsin vahva AV hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Anton LundellFlorida Panthers – Seattle Kraken · NHL | Jääkiekko🏒 | Anton Lundell yli 1,5 laukaustaLaukaukset maaliin yli/alle 1,5 · PinnacleKerroin 1,61 · markkina 58,2 % · arviomme 67 % · etu +7,9 %i | 1,61CLV +0,6 % | su 18.10.2026 klo 01:00su 18.10.klo 01:00yö | Häviö | 1 laukausta, raja 1,5 · A. Lundell laukaukset: 1 (boxscore 2026020124) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 12/20 yli 1,5 · laukaukset/60 6,7 · TOI 18:41 Lundell ylitti rajan 8/10 viime ottelussa. Seattle on sallinut 31,1 laukausta ottelua kohden, mutta Lundellin kolmosketju ja viime aikojen hieman laskenut peliaika hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 12/20 yli 1,5 · laukaukset/60 6,7 · TOI 18:41 Lundell ylitti rajan 8/10 viime ottelussa. Seattle on sallinut 31,1 laukausta ottelua kohden, mutta Lundellin kolmosketju ja viime aikojen hieman laskenut peliaika hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tyson FoersterPhiladelphia Flyers – Ottawa Senators · NHL | Jääkiekko🏒 | Tyson Foerster yli 1,5 laukaustaLaukaukset maaliin yli/alle 1,5 · UnibetKerroin 1,63 · markkina 56,9 % · arviomme 70 % · etu +14,1 %i | 1,63CLV −3,0 % | su 18.10.2026 klo 02:00su 18.10.klo 02:00yö | Voitto | 3 laukausta, raja 1,5 · T. Foerster laukaukset: 3 (boxscore 2026020128) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 15/20 yli 1,5 · laukaukset/60 7,9 · TOI 16:47 Foerster ylitti rajan 7/10 ja 15/20 viime ottelussa. Ennakoitu ykkösketjurooli tukee yliä, mutta Ottawan 26,0 sallittua laukausta/ottelu laskee arviota hieman. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 15/20 yli 1,5 · laukaukset/60 7,9 · TOI 16:47 Foerster ylitti rajan 7/10 ja 15/20 viime ottelussa. Ennakoitu ykkösketjurooli tukee yliä, mutta Ottawan 26,0 sallittua laukausta/ottelu laskee arviota hieman. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Kirill MarchenkoToronto Maple Leafs – New York Islanders · NHL | Jääkiekko🏒 | Kirill Marchenko yli 0,5 pistettäPisteet yli/alle 0,5 · UnibetKerroin 1,64 · markkina 56,6 % · arviomme 64 % · etu +5,0 %i | 1,64CLV −0,6 % | su 18.10.2026 klo 02:00su 18.10.klo 02:00yö | Häviö | 0 pistettä, raja 0,5 · K. Marchenko pisteet: 0 (boxscore 2026020125) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 yli 0,5 · TOI 19:15 Marchenko on päivän ennakoidussa kakkosketjussa ja YV1:ssä Tavaresin ollessa sivussa. Sorokinin vahva alkukausi ja Islandersin 2,4 päästettyä maalia/ottelu kuitenkin laskevat arviota hieman. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 yli 0,5 · TOI 19:15 Marchenko on päivän ennakoidussa kakkosketjussa ja YV1:ssä Tavaresin ollessa sivussa. Sorokinin vahva alkukausi ja Islandersin 2,4 päästettyä maalia/ottelu kuitenkin laskevat arviota hieman. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla