Perjantai 16.10.2026 · 28 kohdetta · 18/28 osui · palautus 113,9 %
Osumat
18/28
kaikista julkaistuista
Palautus
113,9 %
tasapanoksella singleinä
Arvokohteet
1/1
palautus 251,0 %
Erikoisvedot
1/1
palautus 181,0 %
Todennäköiset
8/12
palautus 100,6 %
Yli/alle ja tasoitus
8/13
palautus 119,3 %
Velhon nosto
0/1
palautus 0,0 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| IF Brommapojkarna – Djurgardens IFAllsvenskan | Jalkapallo⚽ | Djurgardens IF voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (SE)huomio: M. Tenho ei kokoonpanossaKerroin 1,50 · markkina 65,2 % · arviomme 65 % · etu -2,3 %i | 1,50CLV −0,7 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00aamu | Voitto | 0–2 (Djurgardens IF voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Djurgårdenin viime tulokset ja puolustus ovat selvästi vahvemmat, mutta Tenhon pelikielto tasaa asetelmaa. Arvio pidetään markkinan reilussa 65,2 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Djurgårdenin viime tulokset ja puolustus ovat selvästi vahvemmat, mutta Tenhon pelikielto tasaa asetelmaa. Arvio pidetään markkinan reilussa 65,2 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Žalgiris – Anadolu EfesEuroLeague | Koripallo🏀 | Žalgiris voittaaOttelun voittaja · 1xBetKerroin 1,38 · markkina 69,9 % · arviomme 70 % · etu -3,5 %i | 1,38CLV +0,7 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00aamu | Häviö | Žalgiris hävisi Anadolu Efesille 70–85. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Žalgiris on kotona perusteltu suosikki, sillä sen alkukauden hyökkäys- ja heittoluvut ovat Efesiä paremmat. Julkiset poissaolot ovat kuitenkin markkinan tiedossa, joten arvio pidetään reilussa markkina-arviossa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Žalgiris on kotona perusteltu suosikki, sillä sen alkukauden hyökkäys- ja heittoluvut ovat Efesiä paremmat. Julkiset poissaolot ovat kuitenkin markkinan tiedossa, joten arvio pidetään reilussa markkina-arviossa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Heerenveen – ExcelsiorEredivisie | Jalkapallo⚽ | Heerenveen voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (NL)Kerroin 1,62 · markkina 60,2 % · arviomme 60 % · etu -2,5 %i | 1,62CLV +1,3 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00aamu | Voitto | 4–0 (Heerenveen voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heerenveen on kotona selvä suosikki, mutta Properin poissaolo tasaa asetelmaa. Lähteet eivät anna riittävää perustetta poiketa markkinan 60,2 prosentin arviosta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heerenveen on kotona selvä suosikki, mutta Properin poissaolo tasaa asetelmaa. Lähteet eivät anna riittävää perustetta poiketa markkinan 60,2 prosentin arviosta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| KK Crvena zvezda – Paris BasketballEuroLeague | Koripallo🏀 | KK Crvena zvezda voittaaOttelun voittaja · 1xBetKerroin 1,32 · markkina 73,1 % · arviomme 73 % · etu -3,5 %i | 1,32CLV −3,0 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00aamu | Voitto | KK Crvena zvezda voitti Paris Basketballin 90–81. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zvezda on puolustanut viiden EuroLeague-ottelun otoksessa selvästi Parisia paremmin ja pelaa kotona. Kokoonpanohuolet puolin ja toisin pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Zvezda on puolustanut viiden EuroLeague-ottelun otoksessa selvästi Parisia paremmin ja pelaa kotona. Kokoonpanohuolet puolin ja toisin pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Virtus Segafredo Bologna – Saski BaskoniaEuroLeague | Koripallo🏀 | Virtus Segafredo Bologna voittaaOttelun voittaja · LiveScore BetKerroin 1,46 · markkina 64,9 % · arviomme 65 % · etu -5,3 %i | 1,46CLV −2,7 % | pe 16.10.2026 klo 21:30pe 16.10.klo 21:30aamu | Voitto | Virtus Segafredo Bologna voitti Saski Baskonian 86–78. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Virtus on voittanut kolme viimeistä EuroLeague-otteluaan, kun Baskonian saldo on 1–4 ja puolustus on päästänyt 95,6 pistettä ottelua kohden. Markkinan 64,9 %:n arvio on silti tasapainoinen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Virtus on voittanut kolme viimeistä EuroLeague-otteluaan, kun Baskonian saldo on 1–4 ja puolustus on päästänyt 95,6 pistettä ottelua kohden. Markkinan 64,9 %:n arvio on silti tasapainoinen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| HPK – IlvesLiiga | Jääkiekko🏒 | Ilves voittaa ottelunOttelun voittaja · 888Kerroin 1,44 · markkina 65,6 % · arviomme 68 % · etu -2,1 %i | 1,44CLV ±0,0 % | pe 16.10.2026 klo 18:30pe 16.10.klo 18:30iltapäivä | Häviö | HPK voitti Ilveksen varsinaisella peliajalla 3–1. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ilves on ollut viimeisen 10 ottelun otoksessa selvästi HPK:ta tehokkaampi ja tiiviimpi. HPK pelaa lisäksi peräkkäisenä päivänä, kun Ilves sai kaksi välipäivää. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ilves on ollut viimeisen 10 ottelun otoksessa selvästi HPK:ta tehokkaampi ja tiiviimpi. HPK pelaa lisäksi peräkkäisenä päivänä, kun Ilves sai kaksi välipäivää. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tappara – LukkoLiiga | Jääkiekko🏒 | Tappara voittaa (jatkoaika mukaan)Ottelun voittaja (jatkoaika mukaan) · 888Kerroin 1,50 · markkina 63,4 % · arviomme 63 % · etu -4,9 %i | 1,50CLV −0,7 % | pe 16.10.2026 klo 18:30pe 16.10.klo 18:30iltapäivä | Häviö | Tappara hävisi Lukolle 1–2. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tappara on ollut viimeisen 10 ottelun otoksessa Lukkoa tehokkaampi ja tiiviimpi, ja sen erikoistilanne-edut ovat selvät. Markkina-arviosta poikkeamiseen ei silti ole riittävää lisäperustetta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Tappara on ollut viimeisen 10 ottelun otoksessa Lukkoa tehokkaampi ja tiiviimpi, ja sen erikoistilanne-edut ovat selvät. Markkina-arviosta poikkeamiseen ei silti ole riittävää lisäperustetta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| RoKi – PyryMestis | Jääkiekko🏒 | RoKi voittaa (jatkoaika ja voittolaukaukset mukaan lukien)Ottelun voittaja (jatkoaika ja voittolaukauskilpailu mukaan lukien) · BetssonKerroin 1,51 · markkina 61,9 % · arviomme 62 % · etu -6,5 %i | 1,51CLV −0,7 % | pe 16.10.2026 klo 18:30pe 16.10.klo 18:30iltapäivä | Voitto | RoKi voitti Pyryn 6–2. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RoKi on ollut alkukaudella Pyryä vahvempi maali- ja erikoistilannetilastoissa, mutta tiedot eivät anna perustetta poiketa markkinan reilusta 61,9 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
RoKi on ollut alkukaudella Pyryä vahvempi maali- ja erikoistilannetilastoissa, mutta tiedot eivät anna perustetta poiketa markkinan reilusta 61,9 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Beşiktaş J.K. – FC Bayern MünchenEuroLeague | Koripallo🏀 | Beşiktaş J.K. voittaaOttelun voittaja · UnibetKerroin 1,60 · markkina 59,8 % · arviomme 60 % · etu -4,3 %i | 1,60CLV +2,6 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00iltapäivä | Voitto | Beşiktaş J.K. voitti FC Bayern Münchenin 95–87. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Beşiktaşin hyökkäys- ja kotietu tukevat suosikkiasemaa, mutta heikko puolustus sekä Bayernille edullinen pysyminen samassa hallissa estävät markkina-arviota korkeamman luvun. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Beşiktaşin hyökkäys- ja kotietu tukevat suosikkiasemaa, mutta heikko puolustus sekä Bayernille edullinen pysyminen samassa hallissa estävät markkina-arviota korkeamman luvun. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| FC Barcelona Bàsquet – OlympiacosEuroLeague | Koripallo🏀 | Olympiacos voittaaOttelun voittaja · LiveScore BetKerroin 1,57 · markkina 60,5 % · arviomme 61 % · etu -5,0 %i | 1,57CLV ±0,0 % | pe 16.10.2026 klo 21:30pe 16.10.klo 21:30iltapäivä | Voitto | Olympiacos voitti FC Barcelona Bàsquetin 105–100. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Olympiacos on ollut hyökkäyksessä tehokkaampi ja aloittanut EuroLeaguen 4–1. Dorseyn poissaolo sekä Barcelonan kotietu pitävät arvion silti täsmälleen markkinan 60,5 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Olympiacos on ollut hyökkäyksessä tehokkaampi ja aloittanut EuroLeaguen 4–1. Dorseyn poissaolo sekä Barcelonan kotietu pitävät arvion silti täsmälleen markkinan 60,5 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Tulane Green Wave – Memphis TigersNCAA top-25 | Amerikkalainen jalkapallo🏈 | Memphis Tigers voittaaOttelun voittaja · BetwayKerroin 1,40 · markkina 68,2 % · arviomme 68 % · etu -4,5 %i | 1,40CLV −1,4 % | la 17.10.2026 klo 02:30la 17.10.klo 02:30yö | Häviö | Tulane Green Wave voitti Memphis Tigersin 31–17. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Memphis on aloittanut 5–1 ja tehnyt kuudessa ottelussa 38,5 pistettä/ottelu, kun Tulane on jäänyt viidessä ottelussa 18,4 pisteeseen/ottelu. Arvio pidetään markkinan reilussa 68,2 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Memphis on aloittanut 5–1 ja tehnyt kuudessa ottelussa 38,5 pistettä/ottelu, kun Tulane on jäänyt viidessä ottelussa 18,4 pisteeseen/ottelu. Arvio pidetään markkinan reilussa 68,2 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Colorado Avalanche – Pittsburgh PenguinsNHL | Jääkiekko🏒 | Colorado Avalanche voittaa (jatkoaika mukaan)Ottelun voittaja (jatkoaika mukaan) · PinnacleKerroin 1,49 · markkina 65,4 % · arviomme 65 % · etu -2,7 %i | 1,49CLV −0,7 % | la 17.10.2026 klo 04:00la 17.10.klo 04:00yö | Voitto | Colorado Avalanche voitti Pittsburgh Penguinsin 5–2. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colorado on ottelun selvä suosikki vahvan 5v5-pelinsä ja kotietunsa vuoksi, mutta tiivis ottelutahti, hyökkäyksen poissaolot ja Blackwoodin alkukauden torjuntaprosentti rajaavat arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colorado on ottelun selvä suosikki vahvan 5v5-pelinsä ja kotietunsa vuoksi, mutta tiivis ottelutahti, hyökkäyksen poissaolot ja Blackwoodin alkukauden torjuntaprosentti rajaavat arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Frosinone – SassuoloSerie A | Jalkapallo⚽ | Frosinone voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBetSokea arvio 44 % · markkina 39,2 % · etu +10,4 %i | 2,51CLV −9,2 % | pe 16.10.2026 klo 21:45pe 16.10.klo 21:45aamu | Voitto | 4–2 (Frosinone voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Frosinonen kotisaldo on 2–0–1 ja Sassuolon vierassaldo 0–1–2. Frosinonen kotisaldo on 2–0–1 ja Sassuolon vierassaldo 0–1–2. Sassuolon suurempi, etenkin puolustukseen osuva poissaolokuorma kallistaa arviota kotijoukkueelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Frosinonen kotisaldo on 2–0–1 ja Sassuolon vierassaldo 0–1–2. Frosinonen kotisaldo on 2–0–1 ja Sassuolon vierassaldo 0–1–2. Sassuolon suurempi, etenkin puolustukseen osuva poissaolokuorma kallistaa arviota kotijoukkueelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Žalgiris – Anadolu EfesEuroLeague | Koripallo🏀 | Alle 168,5 pistettäYli/alle 168,5 pistettä · MarathonbetKerroin 1,91 · markkina 50,8 % · arviomme 55 % · etu +5,1 %i | 1,91CLV −2,0 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00aamu | Voitto | 70–85 → 155 pistettä, raja 168,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viiden ottelun kokonaiskeskiarvot ovat rajan tuntumassa, mutta Žalgirisin hidas tempo sekä Efesin Mike Jamesin ja Isaia Cordinierin poissaolot painavat arviota alle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viiden ottelun kokonaiskeskiarvot ovat rajan tuntumassa, mutta Žalgirisin hidas tempo sekä Efesin Mike Jamesin ja Isaia Cordinierin poissaolot painavat arviota alle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| AC Horsens – Randers FCSuperliga (DEN) | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Unibet (NL)Kerroin 1,85 · markkina 52,2 % · arviomme 56 % · etu +3,6 %i | 1,85CLV +1,7 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00aamu | Häviö | 0–0 → 0 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Horsensin 9/10 ja Randersin 7/10 viime ottelusta ylitti 2,5 maalia. Randersin neljän puolustajan poissaolot lisäävät vieraspuolustuksen epävarmuutta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Horsensin 9/10 ja Randersin 7/10 viime ottelusta ylitti 2,5 maalia. Randersin neljän puolustajan poissaolot lisäävät vieraspuolustuksen epävarmuutta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Guingamp – Pau FCLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Casumohuomio: D. Gomis, A. Demouchy, K. Gasnier ei kokoonpanossaKerroin 1,87 · markkina 52,7 % · arviomme 57 % · etu +6,6 %i | 1,87CLV +7,6 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00aamu | Voitto | 1–2 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Guingampin 10 ottelun otoksesta 7 ylitti rajan, ja kahden keskuspuolustajan pelikiellot pakottavat joukkueen kokeelliseen puolustuslinjaan. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Guingampin 10 ottelun otoksesta 7 ylitti rajan, ja kahden keskuspuolustajan pelikiellot pakottavat joukkueen kokeelliseen puolustuslinjaan. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Stade de Reims – DijonLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: M. Gbane, J. Okumu, Lenny Sylla, A. Tia, C. Obongo, Y. Aka ei kokoonpanossaKerroin 1,70 · markkina 56,7 % · arviomme 61 % · etu +3,7 %i | 1,70CLV +26,1 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00aamu | Voitto | 4–2 → 6 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otoksissa tehtiin runsaasti maaleja: Reimsin kokonaiskeskiarvo oli 3,0 ja Dijonin 3,4. Yli 2,5 toteutui yhteensä 13/20 ottelussa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien 10 ottelun otoksissa tehtiin runsaasti maaleja: Reimsin kokonaiskeskiarvo oli 3,0 ja Dijonin 3,4. Yli 2,5 toteutui yhteensä 13/20 ottelussa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Annecy FC – NancyLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · PinnacleKerroin 1,83 · markkina 52,8 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %i | 1,83CLV +19,8 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00aamu | Häviö | 1–2 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 16 listatusta Ligue 2 -ottelusta vain 6 ylitti 2,5 maalia, ja kokonaismaalien keskiarvo oli 2,19. Täysi viikon palautuminen vähentää otteluruuhkan tuomaa varianssia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 16 listatusta Ligue 2 -ottelusta vain 6 ylitti 2,5 maalia, ja kokonaismaalien keskiarvo oli 2,19. Täysi viikon palautuminen vähentää otteluruuhkan tuomaa varianssia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pelicans – SportLiiga | Jääkiekko🏒 | Alle 4,5 maaliaYli/alle 4,5 maalia · 1xBetKerroin 2,15 · markkina 44,4 % · arviomme 48 % · etu +3,2 %i | 2,15CLV −20,9 % | pe 16.10.2026 klo 18:30pe 16.10.klo 18:30iltapäivä | Voitto | 1–2 → 3 maalia, raja 4,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 10 ottelun maaliympäristöt ovat matalat: Pelicansin otteluissa 4,7 ja Sportin 4,0 maalia. Sportin vahva 85,7 %:n alivoima tukee alle-suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 10 ottelun maaliympäristöt ovat matalat: Pelicansin otteluissa 4,7 ja Sportin 4,0 maalia. Sportin vahva 85,7 %:n alivoima tukee alle-suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Rapid Vienna – TSV HartbergItävallan Bundesliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · GrosvenorKerroin 1,93 · markkina 50,3 % · arviomme 54 % · etu +4,2 %i | 1,93 | pe 16.10.2026 klo 20:30pe 16.10.klo 20:30iltapäivä | Voitto | 3–1 → 4 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hartbergin viidessä viime ottelussa syntyi 25 maalia, ja joukkue on tehnyt 2,3 sekä päästänyt 1,6 maalia ottelua kohden kymmenen pelin otoksessa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hartbergin viidessä viime ottelussa syntyi 25 maalia, ja joukkue on tehnyt 2,3 sekä päästänyt 1,6 maalia ottelua kohden kymmenen pelin otoksessa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Guingamp – Pau FCLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Casumohuomio: D. Gomis, A. Demouchy, J. Benet ei kokoonpanossaKerroin 1,89 · markkina 52,4 % · arviomme 54 % · etu +2,1 %i | 1,89CLV +9,7 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00iltapäivä | Voitto | 1–2 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Guingampin topparipari Gomis–Demouchy on sivussa pelikieltojen vuoksi. Kotijoukkueen 10 ottelun maaleista 7/10 ylitti 2,5 maalia, joten suunta vaihtuu yli-vetoon. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Guingampin topparipari Gomis–Demouchy on sivussa pelikieltojen vuoksi. Kotijoukkueen 10 ottelun maaleista 7/10 ylitti 2,5 maalia, joten suunta vaihtuu yli-vetoon. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Panathinaikos – Hapoel Tel AvivEuroLeague | Koripallo🏀 | Panathinaikos −9,5 pistettäTasoitus −9,5 · 888Kerroin 2,00 · markkina 48,9 % · arviomme 53 % · etu +6,0 %i | 2,00CLV −0,5 % | pe 16.10.2026 klo 21:15pe 16.10.klo 21:15iltapäivä | Häviö | 81–91 → marginaali -10, linja −9,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Panathinaikos on voittanut kaikki viisi EuroLeague-otteluaan vähintään 17 pisteellä. Hapoelilla on yksi palautumispäivä vähemmän, mutta kotijoukkueen poissaolot rajaavat arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Panathinaikos on voittanut kaikki viisi EuroLeague-otteluaan vähintään 17 pisteellä. Hapoelilla on yksi palautumispäivä vähemmän, mutta kotijoukkueen poissaolot rajaavat arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Virtus Segafredo Bologna – Saski BaskoniaEuroLeague | Koripallo🏀 | Virtus Segafredo Bologna −5,5 pistettäTasoitus −5,5 · 888Kerroin 2,00 · markkina 49,6 % · arviomme 55 % · etu +10,0 %i | 2,00linja muuttui | pe 16.10.2026 klo 21:30pe 16.10.klo 21:30iltapäivä | Voitto | 86–78 → marginaali +8, linja −5,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Baskonia on päästänyt viidessä EuroLeague-ottelussa 95,6 pistettä ottelua kohden. Valmentajanvaihdos ja Markus Howardin lähtö juuri ennen vieraspeliä lisäävät rotaation epävarmuutta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Baskonia on päästänyt viidessä EuroLeague-ottelussa 95,6 pistettä ottelua kohden. Valmentajanvaihdos ja Markus Howardin lähtö juuri ennen vieraspeliä lisäävät rotaation epävarmuutta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Eintracht Frankfurt – 1. FC KölnBundesliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBethuomio: E. Skhiri ei kokoonpanossaKerroin 1,91 · markkina 52,0 % · arviomme 55 % · etu +5,1 %i | 1,91CLV +2,2 % | pe 16.10.2026 klo 21:30pe 16.10.klo 21:30iltapäivä | Häviö | 1–0 → 1 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Frankfurtin viiden liigapelin maalimäärä on ollut keskimäärin 5,0 ja kaikki ovat ylittäneet 3,5. Kölniltä puuttuu kaksi topparia, vaikka myös sen hyökkäys on vajaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Frankfurtin viiden liigapelin maalimäärä on ollut keskimäärin 5,0 ja kaikki ovat ylittäneet 3,5. Kölniltä puuttuu kaksi topparia, vaikka myös sen hyökkäys on vajaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Deportivo La Coruña – LevanteLa Liga | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBetKerroin 1,92 · markkina 51,9 % · arviomme 54 % · etu +3,7 %i | 1,92CLV −3,1 % | pe 16.10.2026 klo 22:00pe 16.10.klo 22:00yö | Häviö | 1–1 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Levanten otteluissa on nähty paljon maaleja, sen puolustus on vuotanut ja Deportivo on päästänyt kaikissa liigapeleissään. Aubameyangin poissaolo hillitsee kuitenkin yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Levanten otteluissa on nähty paljon maaleja, sen puolustus on vuotanut ja Deportivo on päästänyt kaikissa liigapeleissään. Aubameyangin poissaolo hillitsee kuitenkin yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Colorado Avalanche – Pittsburgh PenguinsNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · 1xBetKerroin 2,06 · markkina 50,2 % · arviomme 54 % · etu +11,2 %i | 2,06CLV +2,2 % | la 17.10.2026 klo 04:00la 17.10.klo 04:00yö | Voitto | 5–2 → 7 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colorado on tehnyt 4,4 ja Pittsburgh 3,6 maalia ottelua kohden. Blackwoodin 87,9 % ja ennakoidun Silovsin 88,5 % torjuntaprosentit tukevat niukasti yli 6,5 maalin suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colorado on tehnyt 4,4 ja Pittsburgh 3,6 maalia ottelua kohden. Blackwoodin 87,9 % ja ennakoidun Silovsin 88,5 % torjuntaprosentit tukevat niukasti yli 6,5 maalin suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ErikoisvedotErikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia ja NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia. Kohde julkaistaan vain vahvistetulla kokoonpanolla ja mitätöidään, jos pelaaja ei pelaa. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Roni HirvonenJYP – Kärpät · Liiga | Jääkiekko🏒 | Roni Hirvonen yli 0,5 pistettäPisteet yli/alle 0,5 · UnibetKerroin 1,81 · markkina 50,8 % · arviomme 60 % · etu +8,6 %i | 1,81CLV −1,1 % | pe 16.10.2026 klo 19:30pe 16.10.klo 19:30iltapäivä | Voitto | 2 pistettä, raja 0,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 yli 0,5 · TOI 19:17 Hirvonen on tehnyt pisteen 6/10 viime ottelussa ja pelaa vahvistetusti Kärppien ykkösketjussa. JYP on päästänyt 2,4 maalia ottelua kohden viimeisessä kymmenessä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 yli 0,5 · TOI 19:17 Hirvonen on tehnyt pisteen 6/10 viime ottelussa ja pelaa vahvistetusti Kärppien ykkösketjussa. JYP on päästänyt 2,4 maalia ottelua kohden viimeisessä kymmenessä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Velhon nostoYlläpitäjän harkinnan mukaan lisätty kohde, jonka malli hylkäsi tai jota se ei ehdottanut. Tilastoidaan erikseen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| HPK-IlvesSM-liiga | Jääkiekko🏒 | Luke HenmanPelaaja pisteet yli 1,5 · BetsafeMallin arviota ei ole tälle markkinalle | 3,40 | pe 16.10.2026 klo 18:30pe 16.10.klo 18:30aamu | Häviö | HPK–Ilves 3–1; Luke Henman pelasi ja jäi 0 pisteeseen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hpk pelasi eilen ja lepo-edun myötä ilves tulee raikkaalla jalalla. Henman on tuottanut hyvin pisteitä ja 1. ketjun sentterinä vireensä löytäneen Lööken kanssa muodostavat hyvän tutkaparin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hpk pelasi eilen ja lepo-edun myötä ilves tulee raikkaalla jalalla. Henman on tuottanut hyvin pisteitä ja 1. ketjun sentterinä vireensä löytäneen Lööken kanssa muodostavat hyvän tutkaparin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla