lauantai 17.10.2026 · Iltapäivä · julkaistu la 17.10.2026 klo 15:20
Vinkit 2026-10-17
Tulos: 7/11 osui · palautus 106,9 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Genclerbirligi SK – GalatasaraySüper Lig | Jalkapallo⚽ | Galatasaray voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (NL)huomio: L. Torreira, L. Ugochukwu, W. Singo ei kokoonpanossaKerroin 1,36 · markkina 69,1 % · arviomme 69 % · etu -6,0 %i | 1,36CLV −0,7 % | la 17.10.2026 klo 16:00la 17.10.klo 16:00 | Voitto | 0–1 (Galatasaray voitti) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Southampton – Bolton WanderersChampionship (ENG) | Jalkapallo⚽ | Southampton voittaaOttelun voittaja (1X2) · LeoVegas (SE)huomio: F. Downes, C. Forino-Joseph ei kokoonpanossaKerroin 1,48 · markkina 65,2 % · arviomme 65 % · etu -3,5 %i | 1,48CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00 | Häviö | 0–0 (tasapeli) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Wrexham AFC – Preston North EndChampionship (ENG) | Jalkapallo⚽ | Wrexham AFC voittaaOttelun voittaja (1X2) · LeoVegas (SE)Kerroin 1,62 · markkina 59,3 % · arviomme 59 % · etu -3,9 %i | 1,62CLV −1,3 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00 | Voitto | 4–1 (Wrexham voitti) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| FC Inter Turku – AC OuluVeikkausliiga | Jalkapallo⚽ | FC Inter Turku voittaaOttelun voittaja (1X2) · Pinnaclehuomio: J. Paananen ei kokoonpanossaKerroin 1,37 · markkina 70,5 % · arviomme 71 % · etu -3,4 %i | 1,37CLV +2,2 % | la 17.10.2026 klo 18:00la 17.10.klo 18:00 | Häviö | 1–2 (AC Oulu voitti) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| SC Telstar – FeyenoordEredivisie | Jalkapallo⚽ | Feyenoord voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBethuomio: J. Bos, R. Nelson, G. Smal ei kokoonpanossaKerroin 1,35 · markkina 71,0 % · arviomme 71 % · etu -4,2 %i | 1,35CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 21:00la 17.10.klo 21:00 | Voitto | 3–4 (Feyenoord voitti) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| KalPa – PelicansLiiga | Jääkiekko🏒 | KalPa voittaaOttelun voittaja · NordicBetSokea arvio 59 % · markkina 53,1 % · etu +6,8 %i | 1,81CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00 | Voitto | KalPa 3–1 Pelicans (kotivoitto). | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: KalPan erikoistilanne-etua tukevat paremmat YV/AV-luvut, ja Pelicans pelaa toisen ottelunsa alle vuorokauteen. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: KalPan erikoistilanne-etua tukevat paremmat YV/AV-luvut, ja Pelicans pelaa toisen ottelunsa alle vuorokauteen. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Austria Lustenau – LASKItävallan Bundesliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · PinnacleKerroin 1,97 · markkina 50,0 % · arviomme 54 % · etu +6,4 %i | 1,97CLV −16,1 % | la 17.10.2026 klo 18:00la 17.10.klo 18:00 | Voitto | 0–4 → 4 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Strasbourg – Paris Saint GermainLigue 1 | Jalkapallo⚽ | Alle 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBethuomio: S. Nanasi, M. Godo, I. Doukouré ei kokoonpanossaKerroin 2,01 · markkina 49,0 % · arviomme 51 % · etu +2,5 %i | 2,01CLV −3,0 % | la 17.10.2026 klo 18:15la 17.10.klo 18:15 | Häviö | 1–3 → 4 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Viking FK – Fredrikstad FKEliteserien | Jalkapallo⚽ | Alle 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · Coolbethuomio: V. Berisha, S. Kvile, M. Nilsson, J. Nysveen ei kokoonpanossaKerroin 1,83 · markkina 53,3 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %i | 1,83CLV +12,2 % | la 17.10.2026 klo 19:00la 17.10.klo 19:00 | Häviö | 3–2 → 5 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| SC Telstar – FeyenoordEredivisie | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBetKerroin 2,03 · markkina 48,5 % · arviomme 52 % · etu +5,6 %i | 2,03CLV −1,5 % | la 17.10.2026 klo 21:00la 17.10.klo 21:00 | Voitto | 3–4 → 7 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ErikoisvedotErikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia ja NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia. Kohde julkaistaan vain vahvistetulla kokoonpanolla ja mitätöidään, jos pelaaja ei pelaa. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lars BryggmanÄssät – TPS · Liiga | Jääkiekko🏒 | Lars Bryggman yli 0,5 pistettäPisteet yli/alle 0,5 · UnibetKerroin 1,62 · markkina 56,9 % · arviomme 64 % · etu +3,7 %i | 1,62CLV ±0,0 % | la 17.10.2026 klo 17:00la 17.10.klo 17:00 | Voitto | 1 pistettä, raja 0,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 12: 8/12 yli 0,5 · TOI 18:20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 12: 8/12 yli 0,5 · TOI 18:20 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla
Lauantain iltapäivä ja ilta tarjoavat runsaasti jalkapalloa kotimaan Veikkausliigasta sekä Euroopan suurista sarjoista, kun ohjelmassa on otteluita muun muassa Englannissa, Ranskassa, Alankomaissa, Turkissa, Itävallassa ja Norjassa. Kotimaisessa jääkiekossa Liiga tuo mukanaan useita tasaisia kamppailuja. Tarjonta painottuu alkuillan otteluihin, mutta jalkapalloa riittää seurattavaksi myös myöhempään iltaan.
Todennäköiset
Todennäköiset ovat suosikkeja, joiden voittoa pidämme vähintään yhtä todennäköisenä kuin markkina. Ne osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pieni kerroin tarkoittaa, että yksi häviö syö useamman voiton. Etu on tässä kaistassa yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella, koska kerroin sisältää välittäjän marginaalin – pitkän aikavälin palautus on markkinan tasolla, ei sen yläpuolella.
FC Inter Turku – AC Oulu: FC Inter Turku voittaa @ 1,37
Tilastot. Interin viimeisten 10 ottelun saldo on 0,7 tehtyä ja 0,6 päästettyä maalia ottelua kohti; yli 2,5 maalia toteutui 2/10. AC Oulun vastaavat luvut ovat 0,9 ja 1,2 sekä yli 2,5 maalia 3/10. Inter on voittanut kauden neljästä keskinäisestä kolme maalierolla 6–3. Tilanne. Inter johtaa sarjaa neljän pisteen erolla HJK:hon ja KuPS:aan. Interin tuore ennakko ei raportoi poissaoloja, kun taas AC Oululta ovat sivussa Onni Tiihonen, Julius Paananen ja pelikieltoinen Tuomas Kaukua; kummallakaan joukkueella ei ole merkittävää otteluruuhkaa. Arvio. FC Inter Turku: 70,5 % · Tasapeli: 19,5 % · AC Oulu: 10,0 % Miksi pelaamme. Interin vahva puolustus, kotietu ja mestaruustaiston panos tekevät siitä selvän suosikin. Emme kuitenkaan poikkea markkinan reilusta arviosta, joten kerroin 1,37 ei sisällä selvää etua.
Kerroin 1,37 · markkina 70,5 % · arviomme 71 % · etu -3,4 %
Southampton – Bolton Wanderers: Southampton voittaa @ 1,48
Tilastot. Southamptonin viimeisten 10 ottelun maalikeskiarvot ovat 2,1 tehtyä ja 1,2 päästettyä; Boltonilla vastaavat luvut ovat 1,5 ja 1,8. Southampton on voittanut kaikki viisi kotiotteluaan liigassa, mutta Bolton on voittanut kolme neljästä viime ottelustaan. Tilanne. Southamptonilta puuttuu Flynn Downes, mutta Cameron Bragg palaa pelikiellosta ja Caspar Jander tarjoaa toisen korvaajan keskikentälle. Boltonilta Chris Forino-Joseph on sivussa; molemmilla on kolmas ottelu kahdeksaan päivään, ja Southamptonin palautumisaika on päivän lyhyempi. Arvio. Southampton: 65,2 % · Tasapeli: 19,7 % · Bolton Wanderers: 15,1 % Miksi pelaamme. Southamptonin täydellinen kotisaldo ja parempi maaliprofiili tukevat selvää suosikkiasemaa, mutta Boltonin nousukunto sekä Downesin poissaolo estävät perustellun poikkeaman markkinan reilusta arviosta.
Kerroin 1,48 · markkina 65,2 % · arviomme 65 % · etu -3,5 %
Wrexham AFC – Preston North End: Wrexham AFC voittaa @ 1,62
Tilastot. Wrexham on Championshipissa 17:s saldolla 2–5–3 ja Preston 24:s saldolla 1–1–8. Kymmenen ottelun otoksessa Wrexhamin maalikeskiarvot ovat 1,1–1,5 ja Prestonin 0,7–2,2; yli 2,5 maalia toteutui vastaavasti 5/10 ja 7/10 ottelussa. Tilanne. Molemmat ovat kolmannessa ottelussaan kahdeksaan päivään, mutta saivat ennen tätä peliä neljä lepopäivää. Wrexhamilta puuttuu seitsemän ja Prestonilta viisi pelaajaa varmasti, minkä lisäksi molemmillä on epävarmoja; Wrexhamin laajempi vajaus tasaa asetelmaa. Arvio. Wrexham AFC: 59,3 % · Tasapeli: 24,0 % · Preston North End: 16,7 % Miksi pelaamme. Prestonin 1–1–8-liigasaldo tekee Wrexhamista perustellun suosikin, mutta kotijoukkueen laaja poissaololista estää poikkeamisen markkinan reilusta 59,3 prosentin arviosta.
Kerroin 1,62 · markkina 59,3 % · arviomme 59 % · etu -3,9 %
SC Telstar – Feyenoord: Feyenoord voittaa @ 1,35
Tilastot. Telstar on yhdeksän ottelun otoksessa tehnyt 0,9 ja päästänyt 1,9 maalia ottelua kohti; Feyenoordin vastaavat luvut kymmenestä ottelusta ovat 3,1 ja 1,4. Feyenoord johtaa Eredivisietä 20 pisteellä ja maalierolla +20, kun Telstar on 15:s kuudella pisteellä ja maalierolla −7. Tilanne. Telstarilla ei ole API-Footballin mukaan ilmoitettuja poissaoloja, mutta Feyenoordin poissaololista on seitsemän pelaajan mittainen. Feyenoord pelasi Mestarien liigaa kolme päivää aiemmin ja kohtaa Real Betisin neljän päivän päästä, kun Telstarilla on kuuden päivän lepo molemmin puolin ottelua. Arvio. SC Telstar: 11,4 % · Tasapeli: 17,6 % · Feyenoord: 71,0 % Miksi pelaamme. Feyenoordin sarjajohto, selvästi parempi maaliero ja vahva maalituotanto tekevät siitä selvän suosikin. Tiivis ottelutahti ja poissaolot huomioiden arvio pidetään täsmälleen markkinan reilussa 71,0 prosentissa.
Kerroin 1,35 · markkina 71,0 % · arviomme 71 % · etu -4,1 %
Genclerbirligi SK – Galatasaray: Galatasaray voittaa @ 1,36
Tilastot. Gençlerbirliği on kerännyt seitsemästä liigapelistä 8 pistettä maalierolla 7–15, kun Galatasaray johtaa sarjaa 16 pisteellä saldolla 5–1–1. API-Footballin kymmenen ottelun otoksessa Gençlerbirliği teki 1,0 ja päästi 1,9 maalia ottelua kohti; Galatasarayn vastaavat luvut olivat 2,1 ja 2,1. Tilanne. Gençlerbirliği sai seitsemän lepopäivää, kun Galatasaray pelasi Barcelonaa vastaan neljä päivää aiemmin ja kohtaa Lillen neljän päivän kuluttua. Galatasaraylta puuttuvat Lucas Torreira, Lesley Ugochukwu ja Wilfried Singo, mutta hyökkäyksen kärkinimet ovat matkakokoonpanossa; Gençlerbirliğillä on kolme varmaa poissaoloa ja kolme epävarmaa. Arvio. Genclerbirligi SK: 12,5 % · Tasapeli: 18,4 % · Galatasaray: 69,1 % Miksi pelaamme. Galatasaray on materiaaliltaan ja alkukauden tuloksiltaan selvä suosikki. Lyhyt palautuminen ja keskikentän poissaolot estävät kuitenkin nostamasta arviota markkinan reilun 69,1 prosentin yläpuolelle.
Kerroin 1,36 · markkina 69,1 % · arviomme 69 % · etu -6,0 %
Arvokohteet
Arvokohteissa arviomme ylittää markkinan, eli kerroin on mielestämme liian suuri. Ne osuvat harvemmin kuin suosikit, ja tulos heittelee lyhyellä välillä paljon – hyöty näkyy vasta kymmenien kohteiden yli, jos arviomme ovat oikeassa.
KalPa – Pelicans: KalPa voittaa @ 1,81
Tilastot. KalPan viimeisten 10 ottelun maalit ovat 22–25 (2,2–2,5/ottelu), Pelicansin 19–22 (1,9–2,2/ottelu). KalPan YV/AV on 22,2 % / 87,5 %, Pelicansin 15,2 % / 75,8 % kaudella 2026–27. Tilanne. Aloittavat maalivahdit ovat KalPan Rasmus Korhonen ja Pelicansin Jussi Olkinuora virallisen kokoonpanon perusteella. Pelicans pelaa back-to-back-ottelun, kun taas KalPan edellinen ottelu oli 14.10. Arvio. KalPa: 59 % · Pelicans: 41 % Miksi pelaamme. KalPan vahvemmat erikoistilanteet sekä kotietu tukevat valintaa. Pelicansin vierasotteluun osuva peräkkäinen pelipäivä kasvattaa KalPan lepoetua. Poikkeama markkinasta: KalPan kotietu ja vahvemmat erikoistilanteet sekä Pelicansin vierasotteluun osuva peräkkäinen pelipäivä nostavat KalPan voittotodennäköisyyttä.
Kerroin 1,81 · markkina 53,1 % · arviomme 59 % · etu +6,8 %
Yli/alle ja tasoitus
Yli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä.
Austria Lustenau – LASK: Yli 3,5 maalia @ 1,97
Tilastot. Lustenau on tehnyt viimeisessä 10 ottelussaan 1,9 ja päästänyt 1,8 maalia ottelua kohden, joten ottelukohtainen kokonaiskeskiarvo on 3,7. LASKin vastaavat luvut ovat 2,5 ja 1,8 eli yhteensä 4,3; yli 3,5 maalia toteutui joukkueiden otoksissa 4/10 ja 5/10. Tilanne. LASK pelasi keskiviikkona Liverpoolia vastaan 3–6 ja palaa sarjaan vain kolmen päivän levolla ennen seuraavan keskiviikon Sporting-ottelua. Ennakoidut avaukset löytyivät; FotMobin poissaololistalla ovat Pius Grabher, Andrés Andrade ja Ramiz Harakaté, mutta Andraden tilanteesta lähteet ovat ristiriidassa. Arvio. Yli: 54 % · Alle: 46 % Miksi pelaamme. Molempien tuore kokonaismaalitahti on korkea, ja LASKin tiivis otteluruuhka kasvattaa avoimen sekä puolustussuuntaan epätasaisen ottelun mahdollisuutta. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu yli markkinan tasajaon, koska molempien viime otteluiden kokonaismaalitahti ja etenkin LASKin avoimet ottelut tukevat vähintään neljää maalia.
Kerroin 1,97 · markkina 50,0 % · arviomme 54 % · etu +6,4 %
SC Telstar – Feyenoord: Yli 3,5 maalia @ 2,03
Tilastot. Telstarin yhdeksässä viime ottelussa kokonaismaalikeskiarvo on ollut 2,8 ja yli 3,5 maalia on toteutunut 5/9. Feyenoordin kymmenessä ottelussa kokonaismaalikeskiarvo on ollut 4,5 ja yli 3,5 on osunut 8/10. Tilanne. Telstarille ei ole ilmoitettu poissaoloja. Feyenoordilta puuttuu seitsemän pelaajaa, heidän joukossaan neljä puolustajaa, ja joukkue pelaa tiiviissä Mestarien liigan ympäröimässä ottelurytmissä; rotaatio on mahdollinen. Arvio. Yli: 52 % · Alle: 48 % Miksi pelaamme. Feyenoordin korkea kokonaismaalitahti ja puolustuslinjan poissaolot nostavat yli-arvion hieman markkinan reilua arviota korkeammaksi. Poikkeama markkinasta: Feyenoordin 10 ottelun 4,5 kokonaismaalin keskiarvo ja 8/10 yli 3,5 -osuma sekä neljän puolustajan poissaolot nostavat yli-arvion markkinaa korkeammaksi.
Kerroin 2,03 · markkina 48,5 % · arviomme 52 % · etu +5,6 %
Strasbourg – Paris Saint Germain: Alle 3,5 maalia @ 2,01
Tilastot. Strasbourgin 10 ottelun otoksessa maalikeskiarvot ovat 1,7 tehtyä ja 2,4 päästettyä, PSG:llä 2,3 ja 1,3. Tuloslistoista laskettuna vähintään neljä maalia nähtiin kummankin otoksessa 5/10 kertaa; xG ei saatavilla. Tilanne. Strasbourgilta puuttuvat muun muassa hyökkääjä Joaquín Panichelli ja kaksi maalisyöttöä tämän liigakauden alussa kirjannut Sebastian Nanasi. PSG pelaa vain kolme päivää Manchester City -vierailun jälkeen ja kolme päivää ennen Barcelona-ottelua, joten kokoonpanokierto on mahdollinen; alkamisaika on vahvistettu kello 18.15 Suomen aikaa. Arvio. Yli: 49 % · Alle: 51 % Miksi pelaamme. Strasbourgin hyökkäyspoissaolot ja PSG:n tiivis otteluväli painavat neljän maalin ylitysarviota hieman markkinaa alemmas. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu hieman alle markkinan, koska Strasbourgin keskeiset hyökkäyspoissaolot sekä PSG:n tiivis Mestarien liiga -ottelutahti heikentävät neljän maalin ylityksen edellytyksiä.
Kerroin 2,01 · markkina 49,0 % · arviomme 51 % · etu +2,5 %
Viking FK – Fredrikstad FK: Alle 3,5 maalia @ 1,83
Tilastot. Vikingin kymmenen viime ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 4,0 ja yli 3,5 toteutui 6/10 kertaa. Fredrikstadin yhdeksässä tuloksellisessa ottelussa vastaavat luvut ovat 2,8 maalia ja vain 2/9 ylitystä. Tilanne. Vikingiltä puuttuvat hyökkääjät Veton Berisha ja Nick D'Agostino, mutta myös useita puolustajia; ottelu osuu Bayern- ja Aston Villa -Mestarien liigaotteluiden väliin. Fredrikstadilta ovat sivussa kapteeni-toppari Sigurd Kvile ja pelikiellossa oleva Max Nilsson, minkä lisäksi Joachim Nysveen ja Solomon Owusu ovat epävarmoja. Arvio. Yli: 44 % · Alle: 56 % Miksi pelaamme. Fredrikstadin vähämaalinen profiili ja Vikingin hyökkäyspään poissaolot painavat arviota hieman alle-suuntaan. Molempien puolustuspoissaolot estävät vahvemman poikkeaman markkinasta. Poikkeama markkinasta: Fredrikstadin vähämaaliset viime ottelut ja Vikingin kahden hyökkääjän poissaolot painavat arviota hieman alle-suuntaan, vaikka puolustuksen poissaolot tasoittavat vaikutusta.
Kerroin 1,83 · markkina 53,3 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %
Erikoisvedot
Erikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia ja NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia. Kohde julkaistaan vain vahvistetulla kokoonpanolla ja mitätöidään, jos pelaaja ei pelaa. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty.
Ässät – TPS: Lars Bryggman yli 0,5 pistettä @ 1,62
Tilastot. Bryggman on tehnyt pisteen 6/10 viime ottelussa ja 8/12 ottelussa, mikä antaa painotetuksi empiiriseksi todennäköisyydeksi 64 %. Pistekeskiarvo on 1,2 ja mediaani 1,0; peliaika on ollut 18.20 ottelua kohti ja viimeisessä viidessä 18.35. Tilanne. Bryggman on vahvistettu TPS:n ykkösketjuun, ja Ässien aloittava maalivahti on Jan Bednar. Molemmat joukkueet pelasivat perjantaina, ja Ässät on päästänyt viimeisessä kymmenessä ottelussaan 2,2 maalia ottelua kohti. Arvio. Yli: 64 % · Alle: 36 % Miksi pelaamme. Ykkösketjurooli tukee pisteodotusta, mutta peräkkäinen pelipäivä ja Ässien kohtalainen puolustus tasapainottavat asetelmaa. Siksi arvio pidetään virallisten ottelutilastojen 64 %:n empiirisessä lähtökohdassa. Poikkeama markkinasta: Empiiristä 64 %:n arviota ei muuteta, sillä tämän päivän ykkösketjuroolia tasapainottavat peräkkäinen pelipäivä ja Ässien vain 2,2 päästettyä maalia ottelua kohti viimeisessä kymmenessä.
Kerroin 1,62 · markkina 56,9 % · arviomme 64 % · etu +3,7 %
Pelaa vastuullisesti ja vain rahalla, jonka voit hävitä. Vinkit ovat näkemyksiä, eivät lupauksia voitosta.