Torstai 15.10.2026 · 28 kohdetta · 16/28 osui · palautus 94,9 %
Osumat
16/28
kaikista julkaistuista
Palautus
94,9 %
tasapanoksella singleinä
Todennäköiset
10/14
palautus 104,6 %
Arvokohteet
1/2
palautus 89,5 %
Yli/alle ja tasoitus
5/12
palautus 84,6 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | |||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Gent – AGF AarhusKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | Gent voittaaOttelun voittaja (1X2) · Pinnaclehuomio: Kevin Yakob, T. Kristjánsson ei kokoonpanossaKerroin 1,68 · markkina 57,1 % · arviomme 59 % · etu -0,9 %i | 1,68CLV +5,0 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45aamu | Voitto | 1–0 (Gent voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Gent on levänneempi ja puolustanut viime otteluissa selvästi AGF:ää paremmin. AGF:n valmentaja ennakoi kierrätystä tiiviin ohjelman vuoksi, mutta Gentinkin hyökkäyksessä on poissaoloja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Gent on levänneempi ja puolustanut viime otteluissa selvästi AGF:ää paremmin. AGF:n valmentaja ennakoi kierrätystä tiiviin ohjelman vuoksi, mutta Gentinkin hyökkäyksessä on poissaoloja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| PFC CSKA Sofia – AS MonacoKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | AS Monaco voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBetKerroin 1,53 · markkina 63,0 % · arviomme 63 % · etu -3,6 %i | 1,53CLV −3,2 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45aamu | Voitto | 1–2 (Monaco voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Monaco on materiaaliltaan suosikki, mutta CSKA:n vahva vire ja kotietu rajoittavat arviota. Kokoonpanotiedot eivät anna lähteellistä perustetta poiketa markkinan 63 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Monaco on materiaaliltaan suosikki, mutta CSKA:n vahva vire ja kotietu rajoittavat arviota. Kokoonpanotiedot eivät anna lähteellistä perustetta poiketa markkinan 63 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Valencia Basket – Maccabi Tel AvivEuroLeague | Koripallo🏀 | Valencia Basket voittaaOttelun voittaja · 1xBetKerroin 1,34 · markkina 72,0 % · arviomme 72 % · etu -3,5 %i | 1,34CLV ±0,0 % | to 15.10.2026 klo 21:30to 15.10.klo 21:30aamu | Häviö | 88–91 (Maccabi Tel Aviv voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Valencian viiden EuroLeague-ottelun piste-ero on selvästi Maccabia parempi ja ottelu pelataan kotona. Alle 45 tunnin palautuminen jatkoaikapelistä estää nostamasta arviota markkinan 72 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Valencian viiden EuroLeague-ottelun piste-ero on selvästi Maccabia parempi ja ottelu pelataan kotona. Alle 45 tunnin palautuminen jatkoaikapelistä estää nostamasta arviota markkinan 72 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Atalanta BC – Pafos FCKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | Atalanta BC voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (NL)Kerroin 1,38 · markkina 69,7 % · arviomme 70 % · etu -3,8 %i | 1,38CLV +1,5 % | to 15.10.2026 klo 22:00to 15.10.klo 22:00aamu | Voitto | 3–1 (Atalanta voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Atalanta on kotonaan selvä suosikki, mutta puolustuksen poissaolot ja mahdollinen rotaatio estävät markkina-arviota korkeamman voittotodennäköisyyden. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Atalanta on kotonaan selvä suosikki, mutta puolustuksen poissaolot ja mahdollinen rotaatio estävät markkina-arviota korkeamman voittotodennäköisyyden. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sparta Prague – LillestromEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Sparta Prague voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBethuomio: A. Karabec ei kokoonpanossaKerroin 1,35 · markkina 71,8 % · arviomme 72 % · etu -3,1 %i | 1,35CLV −5,6 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Häviö | 1–1 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||
Sparta on kotona selvä suosikki paremman viimeaikaisen tulostasonsa perusteella. Laaja poissaololista kuitenkin pitää arvion markkinan reilussa 71,8 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sparta on kotona selvä suosikki paremman viimeaikaisen tulostasonsa perusteella. Laaja poissaololista kuitenkin pitää arvion markkinan reilussa 71,8 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lech Poznań – Bayer LeverkusenEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Bayer Leverkusen voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBetKerroin 1,58 · markkina 61,3 % · arviomme 61 % · etu -3,1 %i | 1,58CLV +6,8 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Voitto | 0–4 (Bayer Leverkusen voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Leverkusen on perusteltu suosikki, mutta molempien poissaolot ja Lechin kotietu pitävät arvion täsmälleen markkinan reilussa 61,3 prosentissa ilman väitettyä ylikerrointa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Leverkusen on perusteltu suosikki, mutta molempien poissaolot ja Lechin kotietu pitävät arvion täsmälleen markkinan reilussa 61,3 prosentissa ilman väitettyä ylikerrointa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| KF Egnatia – FC MidtjyllandKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | FC Midtjylland voittaaOttelun voittaja · 1xBethuomio: E. Ólafsson, M. Jensen, M. Erlić, Mikel Johan Gogorza Krüger-Johnsen ei kokoonpanossaKerroin 1,57 · markkina 61,5 % · arviomme 62 % · etu -3,4 %i | 1,57CLV +4,8 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Häviö | 1–1 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||
Midtjylland on materiaaliltaan vahvempi ja sen 10 ottelun maalikeskiarvot ovat 2,6–0,7. Useat poissaolot ja Egnatian vahva viime jakso estävät nostamasta arviota markkina-ankkurin yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Midtjylland on materiaaliltaan vahvempi ja sen 10 ottelun maalikeskiarvot ovat 2,6–0,7. Useat poissaolot ja Egnatian vahva viime jakso estävät nostamasta arviota markkina-ankkurin yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| AZ Alkmaar – Hapoel Be'er ShevaEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | AZ Alkmaar voittaaOttelun voittaja (1X2) · Pinnaclehuomio: S. Resink, D. Biton, M. Baltaxa, Y. Malede ei kokoonpanossaKerroin 1,35 · markkina 71,2 % · arviomme 71 % · etu -3,9 %i | 1,35CLV −7,5 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Voitto | 2–1 (AZ Alkmaar voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
AZ:n 10 ottelun maaliluvut ja pitkä tappioton kotijakso tukevat selvää suosikkiasemaa, mutta keskikentän poissaolot estävät nostamasta arviota markkinan yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
AZ:n 10 ottelun maaliluvut ja pitkä tappioton kotijakso tukevat selvää suosikkiasemaa, mutta keskikentän poissaolot estävät nostamasta arviota markkinan yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Torreense – SunderlandEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Sunderland voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (SE)huomio: Nuha Jatta ei kokoonpanossaKerroin 1,33 · markkina 72,0 % · arviomme 72 % · etu -4,2 %i | 1,33CLV +0,8 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Voitto | 1–2 (Sunderland voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Sunderland on selvä suosikki sarjatasoeron vuoksi, mutta laaja poissaololista ja hyökkääjien epävarmuudet estävät nostamasta arviota markkinan 72 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Sunderland on selvä suosikki sarjatasoeron vuoksi, mutta laaja poissaololista ja hyökkääjien epävarmuudet estävät nostamasta arviota markkinan 72 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Jagiellonia Białystok – FC Ararat-ArmeniaEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Jagiellonia Białystok voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (SE)Kerroin 1,43 · markkina 67,2 % · arviomme 67 % · etu -3,9 %i | 1,43CLV −1,4 % | to 15.10.2026 klo 22:00to 15.10.klo 22:00yö | Voitto | 3–1 (Jagiellonia voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Jagiellonia on kotietunsa ja materiaalinsa ansiosta selvä suosikki, mutta heikko viime jakso sekä Wojtuszekin poissaolo estävät nostamasta arviota markkinan 67,2 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Jagiellonia on kotietunsa ja materiaalinsa ansiosta selvä suosikki, mutta heikko viime jakso sekä Wojtuszekin poissaolo estävät nostamasta arviota markkinan 67,2 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| New Jersey Devils – New York RangersNHL | Jääkiekko🏒 | New Jersey Devils voittaaOttelun voittaja · LadbrokesKerroin 1,70 · markkina 56,4 % · arviomme 56 % · etu -4,1 %i | 1,70CLV −4,5 % | pe 16.10.2026 klo 02:00pe 16.10.klo 02:00yö | Voitto | 7–1 (New Jersey Devils voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Rangersin Shesterkin on sivussa, mutta joukkue on aloittanut 6–2 ja Devils pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään. Vastakkaiset tekijät pitävät arvion markkinan reilussa 56,4 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Rangersin Shesterkin on sivussa, mutta joukkue on aloittanut 6–2 ja Devils pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään. Vastakkaiset tekijät pitävät arvion markkinan reilussa 56,4 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Florida Panthers – Vancouver CanucksNHL | Jääkiekko🏒 | Florida Panthers voittaaOttelun voittaja · LadbrokesKerroin 1,35 · markkina 71,0 % · arviomme 71 % · etu -4,2 %i | 1,35CLV −0,8 % | pe 16.10.2026 klo 02:00pe 16.10.klo 02:00yö | Voitto | 3–2 JA (Florida Panthers voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Vancouverin alkukauden puolustusluvut ovat heikot, mutta Floridan kolmas ottelu neljään päivään, avainpoissaolot ja vahvistamattomat maalivahdit pitävät arvion markkina-ankkurissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouverin alkukauden puolustusluvut ovat heikot, mutta Floridan kolmas ottelu neljään päivään, avainpoissaolot ja vahvistamattomat maalivahdit pitävät arvion markkina-ankkurissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Denver Broncos – Seattle SeahawksNFL | Amerikkalainen jalkapallo🏈 | Seattle Seahawks voittaaOttelun voittaja · PinnacleKerroin 1,74 · markkina 55,8 % · arviomme 59 % · etu +1,8 %i | 1,74CLV +1,8 % | pe 16.10.2026 klo 03:15pe 16.10.klo 03:15yö | Häviö | 17–14 JA (Denver Broncos voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Seattle on tehnyt viidessä pelissä 7,4 pistettä enemmän ottelua kohden, ja Denver kohtaa sen ilman avainpuolustajia Surtainia ja Hufangaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Seattle on tehnyt viidessä pelissä 7,4 pistettä enemmän ottelua kohden, ja Denver kohtaa sen ilman avainpuolustajia Surtainia ja Hufangaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Vegas Golden Knights – Calgary FlamesNHL | Jääkiekko🏒 | Vegas Golden Knights voittaaOttelun voittaja · NordicBetKerroin 1,31 · markkina 72,4 % · arviomme 72 % · etu -5,2 %i | 1,31CLV −3,7 % | pe 16.10.2026 klo 05:00pe 16.10.klo 05:00yö | Voitto | 6–2 (Vegas Golden Knights voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Vegas on aloittanut 6–2–0 ja voittanut viidestä viime ottelustaan neljä. Hart–Wolf on kuitenkin vasta ennakoitu ja Vegas pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään, joten arvio jää markkinan reiluun 72,4 prosenttiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Vegas on aloittanut 6–2–0 ja voittanut viidestä viime ottelustaan neljä. Hart–Wolf on kuitenkin vasta ennakoitu ja Vegas pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään, joten arvio jää markkinan reiluun 72,4 prosenttiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sport – KooKooLiiga | Jääkiekko🏒 | Sport voittaaOttelun voittaja · NordicBetSokea arvio 59 % · markkina 53,8 % · etu +5,6 %i | 1,79CLV −0,6 % | to 15.10.2026 klo 18:30to 15.10.klo 18:30iltapäivä | Voitto | 4–3 (Sport voitti varsinaisella peliajalla) | |||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Sport saa kotiedun ja selvän lepoedun. Sport saa kotiedun ja selvän lepoedun. KooKoon viimeisen 10 ottelun puolustus sekä yli- ja alivoima ovat olleet selvästi Sportia heikompia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Sport saa kotiedun ja selvän lepoedun. Sport saa kotiedun ja selvän lepoedun. KooKoon viimeisen 10 ottelun puolustus sekä yli- ja alivoima ovat olleet selvästi Sportia heikompia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Toronto Maple Leafs – Buffalo SabresNHL | Jääkiekko🏒 | Toronto Maple Leafs voittaaOttelun voittaja · PinnacleSokea arvio 56 % · markkina 51,4 % · etu +5,8 %i | 1,89CLV +1,6 % | pe 16.10.2026 klo 02:00pe 16.10.klo 02:00yö | Häviö | 4–5 JA (Buffalo Sabres voitti) | |||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Buffalo pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään ja sen puolustuksesta puuttuu avainpelaajia. Buffalo pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään ja sen puolustuksesta puuttuu avainpelaajia. Toronto saa lisäksi kotiedun ja ennakoidun maalivahtiedun. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Buffalo pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään ja sen puolustuksesta puuttuu avainpelaajia. Buffalo pelaa kolmannen ottelunsa neljään päivään ja sen puolustuksesta puuttuu avainpelaajia. Toronto saa lisäksi kotiedun ja ennakoidun maalivahtiedun. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| KuPS Kuopio – TrabzonsporKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: O. Çevikkan, O. Yokuşlu ei kokoonpanossaKerroin 2,16 · markkina 44,8 % · arviomme 52 % · etu +12,3 %i | 2,16CLV −6,9 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45aamu | Häviö | 2–4 → 6 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||
KuPSin 10 ottelun otoksessa vain 2/10 ylitti 2,5 maalia ja joukkue teki 0,9 maalia/ottelu. Trabzonsporin poissaolot sekä KuPSin kolmas peli kahdeksaan päivään tukevat alle-suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
KuPSin 10 ottelun otoksessa vain 2/10 ylitti 2,5 maalia ja joukkue teki 0,9 maalia/ottelu. Trabzonsporin poissaolot sekä KuPSin kolmas peli kahdeksaan päivään tukevat alle-suuntaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Gent – AGF AarhusKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBetKerroin 1,88 · markkina 51,6 % · arviomme 56 % · etu +4,3 %i | 1,88CLV +2,7 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45aamu | Häviö | 1–0 → 1 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||
AGF:n 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 3,6 ja yli 2,5 toteutui 8/10. Lyhyt palautuminen sekä puolustuspään poissaoloriskit kallistavat arviota hieman yli-markkinaan. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
AGF:n 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 3,6 ja yli 2,5 toteutui 8/10. Lyhyt palautuminen sekä puolustuspään poissaoloriskit kallistavat arviota hieman yli-markkinaan. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| FC Twente Enschede – FC ThunKonferenssiliiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · 1xBetKerroin 1,91 · markkina 51,8 % · arviomme 55 % · etu +5,1 %i | 1,91CLV +20,4 % | to 15.10.2026 klo 22:00to 15.10.klo 22:00aamu | Häviö | 1–0 → 1 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Thunin otteluissa on syntynyt 4,1 maalia/ottelu, ja sen puolustuksesta puuttuu useita toppareita. Myös Twenten ykkösmaalivahti Unnerstall on sivussa, mikä tukee yli 3,5 maalia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Thunin otteluissa on syntynyt 4,1 maalia/ottelu, ja sen puolustuksesta puuttuu useita toppareita. Myös Twenten ykkösmaalivahti Unnerstall on sivussa, mikä tukee yli 3,5 maalia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Real Madrid – ASVEL Lyon VilleurbanneEuroLeague | Koripallo🏀 | Yli 174,5 pistettäYli/alle 174,5 pistettä · 1xBetKerroin 1,94 · markkina 50,0 % · arviomme 53 % · etu +2,8 %i | 1,94CLV +0,5 % | to 15.10.2026 klo 22:00to 15.10.klo 22:00aamu | Voitto | 111–92 → 203 pistettä, raja 174,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Molempien viiden EuroLeague-ottelun kokonaispistekeskiarvot ylittävät rajan, ja ASVEL on päästänyt 92,2 pistettä ottelua kohti. Kahden päivän otteluväli voi lisäksi rasittaa puolustuksia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien viiden EuroLeague-ottelun kokonaispistekeskiarvot ylittävät rajan, ja ASVEL on päästänyt 92,2 pistettä ottelua kohti. Kahden päivän otteluväli voi lisäksi rasittaa puolustuksia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sport – KooKooLiiga | Jääkiekko🏒 | Yli 5,5 maaliaYli/alle 5,5 maalia · 888Kerroin 2,00 · markkina 49,1 % · arviomme 52 % · etu +4,0 %i | 2,00CLV ±0,0 % | to 15.10.2026 klo 18:30to 15.10.klo 18:30iltapäivä | Voitto | 4–3 → 7 maalia, raja 5,5 | |||||||||||||||||||||||||||
KooKoo on päästänyt viimeiseen 10 otteluun 4,2 maalia/ottelu ja sen AV on vain 62,5 %. Sportin vaisu hyökkäys rajoittaa nostoa, mutta puolustus- ja alivoimaluvut kallistavat hieman yli. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
KooKoo on päästänyt viimeiseen 10 otteluun 4,2 maalia/ottelu ja sen AV on vain 62,5 %. Sportin vaisu hyökkäys rajoittaa nostoa, mutta puolustus- ja alivoimaluvut kallistavat hieman yli. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| NK Celje – Omonoia FCEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Pinnaclehuomio: A. Christou ei kokoonpanossaKerroin 2,02 · markkina 48,3 % · arviomme 55 % · etu +11,1 %i | 2,02CLV −1,5 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Häviö | 0–3 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Celjen yhdeksästä ottelusta vain 2 ja Omonian kymmenestä 4 ylitti 2,5 maalia. Celjen otteluiden maalimäärä on ollut 2,0 ja Omonian 2,3 per ottelu. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Celjen yhdeksästä ottelusta vain 2 ja Omonian kymmenestä 4 ylitti 2,5 maalia. Celjen otteluiden maalimäärä on ollut 2,0 ja Omonian 2,3 per ottelu. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lech Poznań – Bayer LeverkusenEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maalia · LeoVegas (SE)Kerroin 2,02 · markkina 48,2 % · arviomme 52 % · etu +4,0 %i | 2,02CLV −1,5 % | to 15.10.2026 klo 19:45to 15.10.klo 19:45iltapäivä | Voitto | 0–4 → 4 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Lechin 10 ottelun maaliotos on 4,2 ja Leverkusenin 3,7 maalia/ottelu. Lechin tehokas hyökkäys ja lähteessä kuvattu puolustuksen virhealttius nostavat yli-arvion niukasti markkinaa korkeammaksi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Lechin 10 ottelun maaliotos on 4,2 ja Leverkusenin 3,7 maalia/ottelu. Lechin tehokas hyökkäys ja lähteessä kuvattu puolustuksen virhealttius nostavat yli-arvion niukasti markkinaa korkeammaksi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Pallacanestro Olimpia Milano – Dubai BasketballEuroLeague | Koripallo🏀 | Alle 169,5 pistettäYli/alle 169,5 pistettä · 1xBetKerroin 1,93 · markkina 50,0 % · arviomme 53 % · etu +2,3 %i | 1,93linja muuttui | to 15.10.2026 klo 21:30to 15.10.klo 21:30iltapäivä | Häviö | 97–101 → 198 pistettä, raja 169,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Dubain viiden EuroLeague-ottelun kokonaiskeskiarvo on vain 157,0, ja kolme hyökkäyspään pelaajaa on yhä sivussa. Joukkueet pelaavat 48 tunnin palautuksella. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Dubain viiden EuroLeague-ottelun kokonaiskeskiarvo on vain 157,0, ja kolme hyökkäyspään pelaajaa on yhä sivussa. Joukkueet pelaavat 48 tunnin palautuksella. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| NEC Nijmegen – PFC Levski SofiaEurooppa-liiga | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: P. Hristov ei kokoonpanossaKerroin 1,85 · markkina 52,4 % · arviomme 56 % · etu +3,6 %i | 1,85CLV −6,1 % | to 15.10.2026 klo 22:00to 15.10.klo 22:00yö | Häviö | 1–1 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||
NEC:n 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 3,6 ja yli 2,5 osui 8/10. Kahden NEC-topparin poissaolo sekä molempien hyökkäysvoittoiset avaukset nostavat yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
NEC:n 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 3,6 ja yli 2,5 osui 8/10. Kahden NEC-topparin poissaolo sekä molempien hyökkäysvoittoiset avaukset nostavat yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Toronto Maple Leafs – Buffalo SabresNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · Unibet (NL)Kerroin 2,17 · markkina 48,3 % · arviomme 51 % · etu +10,7 %i | 2,17CLV +3,9 % | pe 16.10.2026 klo 02:00pe 16.10.klo 02:00yö | Voitto | 4–4 ja 0–1 → 9 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Toronton 29,2 %:n ylivoima kohtaa Buffalon 60,9 %:n alivoiman. Buffalon puolustus on vajaa ja DFO ennakoi maalille vain 83,9 % torjunutta Luukkosta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Toronton 29,2 %:n ylivoima kohtaa Buffalon 60,9 %:n alivoiman. Buffalon puolustus on vajaa ja DFO ennakoi maalille vain 83,9 % torjunutta Luukkosta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Detroit Red Wings – Philadelphia FlyersNHL | Jääkiekko🏒 | Alle 5,5 maaliaYli/alle 5,5 maalia · 1xBetKerroin 2,02 · markkina 48,1 % · arviomme 53 % · etu +7,1 %i | 2,02CLV −9,8 % | pe 16.10.2026 klo 02:30pe 16.10.klo 02:30yö | Voitto | 2–1 → 3 maalia, raja 5,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Flyersin hyökkäys on tuottanut vain 1,3 maalia/ottelu, Konecny on sivussa ja Detroitille vahvistettu Tarasov torjui kauden ainoassa ottelussaan 30/30. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Flyersin hyökkäys on tuottanut vain 1,3 maalia/ottelu, Konecny on sivussa ja Detroitille vahvistettu Tarasov torjui kauden ainoassa ottelussaan 30/30. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Denver Broncos – Seattle SeahawksNFL | Amerikkalainen jalkapallo🏈 | Seattle Seahawks −2,5Tasoitus −2,5 · PinnacleKerroin 1,95 · markkina 50,6 % · arviomme 53 % · etu +3,4 %i | 1,95CLV +1,0 % | pe 16.10.2026 klo 03:15pe 16.10.klo 03:15yö | Häviö | 17–14 (sis. jatkoaika) → marginaali -3, linja −2,5 | |||||||||||||||||||||||||||
Seattle on tehnyt viidessä ottelussa 7,4 pistettä enemmän per peli kuin Denver. Broncosilta puuttuvat takakentän avainpelaajat Pat Surtain II ja Talanoa Hufanga. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Seattle on tehnyt viidessä ottelussa 7,4 pistettä enemmän per peli kuin Denver. Broncosilta puuttuvat takakentän avainpelaajat Pat Surtain II ja Talanoa Hufanga. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla