perjantai 16.10.2026 · Aamupäivä · julkaistu pe 16.10.2026 klo 09:00
Vinkit 2026-10-16
Tulos: 8/12 osui · palautus 115,8 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| IF Brommapojkarna – Djurgardens IFAllsvenskan | Jalkapallo⚽ | Djurgardens IF voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (SE)huomio: M. Tenho ei kokoonpanossaKerroin 1,50 · markkina 65,2 % · arviomme 65 % · etu -2,3 %i | 1,50CLV −0,7 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00 | Voitto | 0–2 (Djurgardens IF voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Žalgiris – Anadolu EfesEuroLeague | Koripallo🏀 | Žalgiris voittaaOttelun voittaja · 1xBetKerroin 1,38 · markkina 69,9 % · arviomme 70 % · etu -3,5 %i | 1,38CLV +0,7 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00 | Häviö | Žalgiris hävisi Anadolu Efesille 70–85. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Heerenveen – ExcelsiorEredivisie | Jalkapallo⚽ | Heerenveen voittaaOttelun voittaja (1X2) · Unibet (NL)Kerroin 1,62 · markkina 60,2 % · arviomme 60 % · etu -2,5 %i | 1,62CLV +1,3 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00 | Voitto | 4–0 (Heerenveen voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| KK Crvena zvezda – Paris BasketballEuroLeague | Koripallo🏀 | KK Crvena zvezda voittaaOttelun voittaja · 1xBetKerroin 1,32 · markkina 73,1 % · arviomme 73 % · etu -3,5 %i | 1,32CLV −3,0 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00 | Voitto | KK Crvena zvezda voitti Paris Basketballin 90–81. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Virtus Segafredo Bologna – Saski BaskoniaEuroLeague | Koripallo🏀 | Virtus Segafredo Bologna voittaaOttelun voittaja · LiveScore BetKerroin 1,46 · markkina 64,9 % · arviomme 65 % · etu -5,3 %i | 1,46CLV −2,7 % | pe 16.10.2026 klo 21:30pe 16.10.klo 21:30 | Voitto | Virtus Segafredo Bologna voitti Saski Baskonian 86–78. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Frosinone – SassuoloSerie A | Jalkapallo⚽ | Frosinone voittaaOttelun voittaja (1X2) · 1xBetSokea arvio 44 % · markkina 39,2 % · etu +10,4 %i | 2,51CLV −9,2 % | pe 16.10.2026 klo 21:45pe 16.10.klo 21:45 | Voitto | 4–2 (Frosinone voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Frosinonen kotisaldo on 2–0–1 ja Sassuolon vierassaldo 0–1–2. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Frosinonen kotisaldo on 2–0–1 ja Sassuolon vierassaldo 0–1–2. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Žalgiris – Anadolu EfesEuroLeague | Koripallo🏀 | Alle 168,5 pistettäYli/alle 168,5 pistettä · MarathonbetKerroin 1,91 · markkina 50,8 % · arviomme 55 % · etu +5,1 %i | 1,91CLV −2,0 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00 | Voitto | 70–85 → 155 pistettä, raja 168,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| AC Horsens – Randers FCSuperliga (DEN) | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Unibet (NL)Kerroin 1,85 · markkina 52,2 % · arviomme 56 % · etu +3,6 %i | 1,85CLV +1,7 % | pe 16.10.2026 klo 20:00pe 16.10.klo 20:00 | Häviö | 0–0 → 0 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Guingamp – Pau FCLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · Casumohuomio: D. Gomis, A. Demouchy, K. Gasnier ei kokoonpanossaKerroin 1,87 · markkina 52,7 % · arviomme 57 % · etu +6,6 %i | 1,87CLV +7,6 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00 | Voitto | 1–2 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Stade de Reims – DijonLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · 1xBethuomio: M. Gbane, J. Okumu, Lenny Sylla, A. Tia, C. Obongo, Y. Aka ei kokoonpanossaKerroin 1,70 · markkina 56,7 % · arviomme 61 % · etu +3,7 %i | 1,70CLV +26,1 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00 | Voitto | 4–2 → 6 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Annecy FC – NancyLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maalia · PinnacleKerroin 1,83 · markkina 52,8 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %i | 1,83CLV +19,8 % | pe 16.10.2026 klo 21:00pe 16.10.klo 21:00 | Häviö | 1–2 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Velhon nostoYlläpitäjän harkinnan mukaan lisätty kohde, jonka malli hylkäsi tai jota se ei ehdottanut. Tilastoidaan erikseen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| HPK-IlvesSM-liiga | Jääkiekko🏒 | Luke HenmanPelaaja pisteet yli 1,5 · BetsafeMallin arviota ei ole tälle markkinalle | 3,40 | pe 16.10.2026 klo 18:30pe 16.10.klo 18:30 | Häviö | HPK–Ilves 3–1; Luke Henman pelasi ja jäi 0 pisteeseen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla
Perjantai-illan tarjonta rakentuu eurooppalaisen jalkapallon ympärille, kun ohjelmassa on otteluita muun muassa Ruotsin, Alankomaiden, Italian, Ranskan ja Tanskan sarjoista. Koripallossa EuroLeague tuo iltaan useita tasokkaita kamppailuja, joten seurattavaa riittää sekä pallokentille että parketeille.
Todennäköiset
Todennäköiset ovat suosikkeja, joiden voittoa pidämme vähintään yhtä todennäköisenä kuin markkina. Ne osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pieni kerroin tarkoittaa, että yksi häviö syö useamman voiton. Etu on tässä kaistassa yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella, koska kerroin sisältää välittäjän marginaalin – pitkän aikavälin palautus on markkinan tasolla, ei sen yläpuolella.
IF Brommapojkarna – Djurgardens IF: Djurgardens IF voittaa @ 1,50
Tilastot. IF Brommapojkarna on tehnyt yhdeksän viime ottelun otoksessa 1,9 ja päästänyt 2,1 maalia ottelua kohti; yli 2,5 maalia toteutui 7/9. Djurgardens IF:n kymmenen ottelun vastaavat luvut ovat 2,3 tehtyä ja 0,6 päästettyä, ja tuore ennakko sijoittaa joukkueet sarjassa sijoille 11 ja 2. Tilanne. Brommapojkarnalla on kolmas ottelu kahdeksaan päivään, kun Djurgården pelasi edellisen kerran viisi päivää sitten. Jordan Simpson on kotijoukkueelta epävarma, ja Djurgårdenin kokenut puolustaja Miro Tenho on pelikiellossa. Arvio. IF Brommapojkarna: 14,5 % · Tasapeli: 20,4 % · Djurgardens IF: 65,2 % Miksi pelaamme. Djurgårdenin vahva tuloskunto ja selvästi parempi viime otteluiden maalitasapaino tekevät vierasvoitosta todennäköisen. Tenhon poissaolon vuoksi emme kuitenkaan poikkea markkinan reilusta arviosta.
Kerroin 1,50 · markkina 65,2 % · arviomme 65 % · etu -2,3 %
Heerenveen – Excelsior: Heerenveen voittaa @ 1,62
Tilastot. API-Footballin yhteenvedossa Heerenveen on tehnyt 1,6 ja päästänyt 1,4 maalia ottelua kohti yhdeksän ottelun otoksessa; yli 2,5 maalia toteutui 5/9 kertaa. Excelsiorin kymmenen ottelun yhteenvedossa vastaavat luvut ovat 2,6 ja 1,8, ja yli 2,5 maalia toteutui 10/10 kertaa. Proper on aloittanut viisi Heerenveenin kahdeksasta sarjaottelusta. Tilanne. Heerenveenin Dirk Proper on varmasti sivussa ja Excelsiorin Noah Naujoks on epävarma (API-Football). Kotijoukkueella on kaksi päivää pidempi palautumisaika, eikä kummallakaan ole heti seuraavaa ottelua. Alkamisaika on vahvistettu KNVB:n ja seurojen ohjelmista. Arvio. Heerenveen: 60,2 % · Tasapeli: 20,7 % · Excelsior: 19,1 % Miksi pelaamme. Heerenveen on perustellusti kotisuosikki, mutta Properin poissaolo estää nostamasta arviota markkinaa korkeammaksi. Konkreettista, markkinan sivuuttamaa syytä poikkeamaan ei löytynyt.
Kerroin 1,62 · markkina 60,2 % · arviomme 60 % · etu -2,5 %
KK Crvena zvezda – Paris Basketball: KK Crvena zvezda voittaa @ 1,32
Tilastot. Crvena zvezda on tehnyt viidessä EuroLeague-ottelussa 79,0 ja päästänyt 75,2 pistettä ottelua kohden. Parisin vastaavat luvut ovat 84,6 ja 91,0; pisteet sisältävät jatkoajat. Tilanne. Zvezdalta Johnathan Motley ja Stefan Miljenovic ovat sivussa, ja Ebuka Izundu harjoitteli torstaina rajoitetusti mutta hänen odotetaan palaavan. Parisilta Frank Ntilikina on sivussa ja Nadir Hifi epävarma. Kumpikaan ei pelaa peräkkäisinä päivinä, mutta Parisilla on yksi lepopäivä vähemmän. Arvio. KK Crvena zvezda: 73,1 % · Paris Basketball: 26,9 % Miksi pelaamme. Zvezdan kotietu ja selvästi vahvempi puolustus tekevät siitä todennäköisen voittajan. Kokoonpanohuolet ovat kuitenkin molemminpuolisia, joten emme poikkea markkinan reilusta arviosta.
Kerroin 1,32 · markkina 73,1 % · arviomme 73 % · etu -3,5 %
Žalgiris – Anadolu Efes: Žalgiris voittaa @ 1,38
Tilastot. Viidessä EuroLeague-ottelussa Žalgiris on tehnyt 84,0 ja päästänyt 86,4 pistettä ottelua kohden; Efesin vastaavat luvut ovat 81,4 ja 88,0. Žalgirisin pelitilanneheitot ovat uponneet 47,0-prosenttisesti ja kolmoset 40,2-prosenttisesti, Efesillä luvut ovat 43,7 % ja 31,0 %. Tilanne. Žalgirisilta puuttuu Nigel Williams-Goss, kun Efesiltä ovat sivussa Mike James, Georgios Papagiannis ja Isaia Cordinier; Jonas Valanciunasin minuutteja on ennakon mukaan hallittu. Kumpikaan ei pelaa peräkkäisinä päivinä, mutta Žalgirisilla on yksi lisälepopäivä. Arvio. Žalgiris: 69,9 % · Anadolu Efes: 30,1 % Miksi pelaamme. Žalgiris on kotona selvä ja perusteltu suosikki, mutta poissaolot ja lepoetu ovat julkista tietoa. Siksi oma arvio ei poikkea markkinan reilusta arviosta.
Kerroin 1,38 · markkina 69,9 % · arviomme 70 % · etu -3,5 %
Virtus Segafredo Bologna – Saski Baskonia: Virtus Segafredo Bologna voittaa @ 1,46
Tilastot. Virtus on tehnyt viidessä EuroLeague-ottelussa 87,8 ja päästänyt 88,0 pistettä ottelua kohden; Baskonian vastaavat luvut ovat 85,2 ja 95,6. Virtus on voittanut kolme viimeistä EuroLeague-otteluaan, kun Baskonian saldo on 1–4. Tilanne. Virtusilta ei raportoitu loukkaantumispoissaoloja, eikä Baskonialtakaan löytynyt raportoituja loukkaantumishuolia 15.10. julkaistusta ennakosta. Kumpikaan ei pelaa peräkkäisinä päivinä, mutta Virtus matkusti 14.10. pelatun Pariisin-ottelun jälkeen; Baskonia aloittaa uuden valmentajan alaisuudessa. Arvio. Virtus Segafredo Bologna: 64,9 % · Saski Baskonia: 35,1 % Miksi pelaamme. Virtusin kotietu, kolmen ottelun voittoputki ja Baskonian heikko alkukauden puolustus tekevät siitä selvän suosikin. Konkreettista lähteellistä perustetta poiketa markkinan reilusta 64,9 prosentin arviosta ei kuitenkaan ole.
Kerroin 1,46 · markkina 64,9 % · arviomme 65 % · etu -5,2 %
Arvokohteet
Arvokohteissa arviomme ylittää markkinan, eli kerroin on mielestämme liian suuri. Ne osuvat harvemmin kuin suosikit, ja tulos heittelee lyhyellä välillä paljon – hyöty näkyy vasta kymmenien kohteiden yli, jos arviomme ovat oikeassa.
Frosinone – Sassuolo: Frosinone voittaa @ 2,51
Tilastot. Kuuden Serie A -ottelun jälkeen Frosinone on 3–1–2 maalein 9–7 ja kotona 2–0–1 maalein 5–3; Sassuolo on 2–2–2 maalein 10–10 ja vieraissa 0–1–2 maalein 4–6. Viidessä viime ottelussa Frosinone on 3–1–1 ja Sassuolo 1–3–1; syyskuun cup-kohtaaminen päättyi 1–1. Tilanne. Syy vahvistui: tuoreet ennakot näyttävät Sassuololla selvästi enemmän poissaoloja, vaikka tarkka lukema on päivittynyt — Birligea on toipunut, ja lähteet listaavat Frosinonelle yhden sekä Sassuololle neljästä kuuteen poissaoloa. Idzesin ja Leysenin puuttuminen kaventaa etenkin Sassuolon puolustusvaihtoehtoja; otteluväli on Frosinonella 6 ja Sassuololla 5 päivää. Arvio. Frosinone: 44 % · Tasapeli: 29 % · Sassuolo: 27 % Miksi pelaamme. Frosinonen vahvempi koti- ja viime otteluiden vire yhdistyy Sassuolon heikkoon vierassaldoon. Sassuolon puolustukseen osuva suurempi poissaolokuorma kallistaa tasaisen ottelun kotijoukkueelle. Poikkeama markkinasta: Kotietu, Frosinonen 2–0–1-kotisaldo ja Sassuolon 0–1–2-vierassaldo sekä Sassuolon puolustuspoissaolot nostavat Frosinonen arviota.
Kerroin 2,51 · markkina 39,2 % · arviomme 44 % · etu +10,4 %
Yli/alle ja tasoitus
Yli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä.
Guingamp – Pau FC: Yli 2,5 maalia @ 1,87
Tilastot. Guingamp on tehnyt 1,5 ja päästänyt 1,7 maalia ottelua kohden 10 ottelun otoksessa, ja yli 2,5 maalia toteutui 7/10 kertaa. Paun vastaavat luvut ovat 1,3 ja 1,2 maalia, ja raja ylittyi 4/10 ottelussa. Tilanne. Guingampilta keskuspuolustajat Donatien Gomis ja Albin Démouchy ovat pelikiellossa, joten joukkue joutuu rakentamaan kokeellisen toppariparin. Paulta on raportoitu neljä poissaoloa sekä Benet ja Briançon epävarmoiksi; molemmilla joukkueilla oli seitsemän lepopäivää. Arvio. Yli: 57 % · Alle: 43 % Miksi pelaamme. Guingampin otteluissa raja on ylittynyt usein, ja kahden keskuspuolustajan samanaikaiset pelikiellot kasvattavat puolustusvirheiden ja maalien riskiä. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu yli markkinan, koska Guingampin korkean maaliotoksen lisäksi Gomis’n ja Démouchyn poissaolot jättävät keskuspuolustuksen kokeelliseksi.
Kerroin 1,87 · markkina 52,7 % · arviomme 57 % · etu +6,6 %
Žalgiris – Anadolu Efes: Alle 168,5 pistettä @ 1,91
Tilastot. Žalgirisin viiden EuroLeague-ottelun kokonaiskeskiarvo on 170,4 pistettä: 84,0 tehtyä ja 86,4 päästettyä. Efesin vastaava kokonaiskeskiarvo on 169,4 pistettä, kun joukkue on tehnyt 81,4 ja päästänyt 88,0 pistettä ottelua kohden. Tilanne. Žalgirisilta puuttuu Nigel Williams-Goss, ja Efesiltä ovat sivussa Mike James, Georgios Papagiannis ja Isaia Cordinier. Kumpikaan joukkue ei pelaa peräkkäisenä päivänä, ja kyseessä on EuroLeaguen runkosarjan 6. kierros. Arvio. Yli: 45 % · Alle: 55 % Miksi pelaamme. Viiden ottelun tulostasot ovat lähellä rajaa, mutta Žalgirisin lähteessä kuvattu hidas tempo sekä Efesin tärkeät takakentän poissaolot kallistavat arvion alle 168,5 pisteen.
Kerroin 1,91 · markkina 50,8 % · arviomme 55 % · etu +5,0 %
Stade de Reims – Dijon: Yli 2,5 maalia @ 1,70
Tilastot. Reimsin viimeisen 10 ottelun maalisaldo on keskimäärin 1,7 tehtyä ja 1,3 päästettyä, ja yli 2,5 maalia toteutui 7/10 kertaa. Dijonilla vastaavat luvut ovat 1,8 ja 1,6 sekä ylityksiä 6/10. Tilanne. Reimsiltä puuttuu viisi pelaajaa, heidän joukossaan puolustaja Joseph Okumu, kun taas Dijonilta César Obongo ja Ylan Aka ovat sivussa. Kokoonpanoennakoissa maaliin on nimetty Reimsin Tom Ritzy Hülsmann ja Dijonin Paul Delecroix; joukkueet eivät pelaa peräkkäisinä päivinä. Arvio. Yli: 61 % · Alle: 39 % Miksi pelaamme. Molempien otteluissa kokonaismaalikeskiarvo on ollut vähintään 3,0, ja yhteensä raja on ylittynyt 13/20 viime ottelussa. Reimsin puolustuspään poissaolot vahvistavat yli-suunnan arviota. Poikkeama markkinasta: Korkeat viime otteluiden maali- ja ylitysluvut sekä Reimsin useat puolustuspään poissaolot siirtävät arviota markkinaa enemmän yli 2,5 maalin suuntaan.
Kerroin 1,70 · markkina 56,7 % · arviomme 61 % · etu +3,7 %
AC Horsens – Randers FC: Yli 2,5 maalia @ 1,85
Tilastot. Horsens on tehnyt viimeisessä 10 ottelussaan 2,5 ja päästänyt 1,7 maalia ottelua kohti, ja yli 2,5 maalia toteutui 9/10 kertaa. Randersin luvut ovat 1,5 tehtyä ja 1,6 päästettyä maalia ottelua kohti sekä 7/10 ylitystä. Tilanne. Molemmilla on viisi lepopäivää. Randersilta puuttuu kuusi pelaajaa, joista neljä on puolustajia ja kaksi keskikenttäpelaajia; Horsensilta puuttuu Vestergaard. Ottelu alkaa perjantaina 16.10.2026 klo 20.00 Suomen aikaa. Arvio. Yli: 56 % · Alle: 44 % Miksi pelaamme. Molempien viime otteluiden maalimäärät tukevat ylitystä, ja Randersin puolustuslinjan laajat poissaolot kasvattavat vierasjoukkueen puolustusriskin markkina-arviota suuremmaksi. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu markkinaa enemmän yli-suuntaan joukkueiden runsasmaalisten viime otteluiden ja Randersin puolustuspään laajojen poissaolojen vuoksi.
Kerroin 1,85 · markkina 52,2 % · arviomme 56 % · etu +3,6 %
Annecy FC – Nancy: Alle 2,5 maalia @ 1,83
Tilastot. Annecyn 10 ottelun maalikeskiarvot ovat 1,3 tehtyä ja 1,1 päästettyä, Nancylla 1,2 ja 1,1. Listatuissa Ligue 2 -otteluissa joukkueiden yhteisotos tuotti 35 maalia 16 ottelussa eli 2,19/ottelu, ja yli 2,5 toteutui vain 6/16. Tilanne. Molemmat tulevat otteluun seitsemän päivän levolla ilman otteluruuhkaa. Ennakoidut kokoonpanot löytyivät: Annecylla on useita poissaoloja, joista Kashi kuuluu keskikentän runkoon, ja Nancylla varamaalivahti Kenzo on poissa; virallisia avauksia ei ollut vielä julkaistu. Arvio. Yli: 44 % · Alle: 56 % Miksi pelaamme. Ligue 2 -otoksen matala 2,19 maalin keskiarvo ja vain 6/16 yli 2,5 -tulosta tukevat alle-linjaa enemmän kuin ehdotettua yli-suuntaa. Poikkeama markkinasta: Ligue 2 -otteluiden vähäinen maalimäärä ja matala yli 2,5 -osuus siirtävät arviota markkina-ankkurista alle-suuntaan.
Kerroin 1,83 · markkina 52,8 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %
Velhon nosto
Ylläpitäjän harkinnan mukaan lisätty kohde, jonka malli hylkäsi tai jota se ei ehdottanut. Tilastoidaan erikseen.
HPK-Ilves: Luke Henman @ 3,40
Miksi pelaamme. Hpk pelasi eilen ja lepo-edun myötä ilves tulee raikkaalla jalalla. Henman on tuottanut hyvin pisteitä ja 1. ketjun sentterinä vireensä löytäneen Lööken kanssa muodostavat hyvän tutkaparin.
Mallin arviota ei ole tälle markkinalle.
Pelaa vastuullisesti ja vain rahalla, jonka voit hävitä. Vinkit ovat näkemyksiä, eivät lupauksia voitosta.