Maanantai 2.11.2026 · 25 kohdetta · 17/25 osui · palautus 120,8 %
Osumat
17/25
kaikista julkaistuista
Palautus
120,8 %
tasapanoksella singleinä
Arvokohteet
1/1
palautus 200,0 %
Erikoisvedot
4/4
palautus 180,0 %
Todennäköiset
7/11
palautus 98,0 %
Yli/alle ja tasoitus
5/9
palautus 113,7 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| SonderjyskE – FC CopenhagenSuperliga (DEN) | Jalkapallo⚽ | FC Copenhagen voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,49 · markkina 64,9 % · arviomme 65 % · etu -3,4 %i | 1,49↓ 1,44CLV +2,3 pp | ma 2.11.2026 klo 20:00ma 2.11.klo 20:00aamu | Voitto | 0–2 (FC Copenhagen voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FCK:n puolustus- ja tulostaso puoltavat vierassuosikkia, mutta lyhyt lepo, kolmas ottelu kahdeksaan päivään ja tuleva europeli rajaavat arviota. Pidämme markkinan 64,9 % arviota tasapainoisena. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
FCK:n puolustus- ja tulostaso puoltavat vierassuosikkia, mutta lyhyt lepo, kolmas ottelu kahdeksaan päivään ja tuleva europeli rajaavat arviota. Pidämme markkinan 64,9 % arviota tasapainoisena. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Atalanta BC – ParmaSerie A | Jalkapallo⚽ | Atalanta BC voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,54 · markkina 63,3 % · arviomme 63 % · etu -2,5 %i | 1,54↓ 1,43CLV +5,0 pp | ma 2.11.2026 klo 21:45ma 2.11.klo 21:45aamu | Häviö | 0–3 (Parma voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Parma on tehnyt vain 0,5 maalia ottelua kohden viimeisessä kymmenessään, mutta Atalantan yhdeksän poissaoloa rajoittavat suosikin luotettavuutta. Arvio pidetään markkina-ankkurissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Parma on tehnyt vain 0,5 maalia ottelua kohden viimeisessä kymmenessään, mutta Atalantan yhdeksän poissaoloa rajoittavat suosikin luotettavuutta. Arvio pidetään markkina-ankkurissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Stade de Reims – SochauxLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Stade de Reims voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: M. Debondt, M. Gbane, J. Okumu, Lenny Sylla ei kokoonpanossaKerroin 1,72 · markkina 55,3 % · arviomme 55 % · etu -4,9 %i | 1,72↓ 1,62CLV +3,6 pp | ma 2.11.2026 klo 21:45ma 2.11.klo 21:45aamu | Voitto | 2–0 (Reims voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reims on sarjassa tappioton ja selvästi Sochaux’ta tehokkaampi, mutta useat poissaolot sekä Sochaux’n pidempi lepo estävät markkina-arviosta poikkeamisen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reims on sarjassa tappioton ja selvästi Sochaux’ta tehokkaampi, mutta useat poissaolot sekä Sochaux’n pidempi lepo estävät markkina-arviosta poikkeamisen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Mallorca – Cádiz CFSegunda División | Jalkapallo⚽ | Mallorca voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,51 · markkina 63,7 % · arviomme 64 % · etu -3,8 %i | 1,51↓ 1,46CLV +2,3 pp | ma 2.11.2026 klo 22:00ma 2.11.klo 22:00aamu | Voitto | 2–1 (Mallorca voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mallorca on ollut selvästi Cadizia tiiviimpi ja saa lepoedun, mutta molempien poissaolot tasoittavat asetelmaa. Arvio pidetään markkinan reilussa 63,7 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mallorca on ollut selvästi Cadizia tiiviimpi ja saa lepoedun, mutta molempien poissaolot tasoittavat asetelmaa. Arvio pidetään markkinan reilussa 63,7 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Independiente Rivadavia – BanfieldArgentiinan Primera | Jalkapallo⚽ | Independiente Rivadavia voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,59 · markkina 60,4 % · arviomme 60 % · etu -4,0 %i | 1,59↑ 1,61CLV −0,8 pp | ti 3.11.2026 klo 02:15ti 3.11.klo 02:15aamu | Voitto | 3–1 (Independiente Rivadavia kotivoitto) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Independiente Rivadavia on kotonaan vahva suosikki, mutta heikko viime vire, poissaolot ja Banfieldin suotuisa H2H estävät nostamasta arviota markkinan reilun 60,4 %:n yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Independiente Rivadavia on kotonaan vahva suosikki, mutta heikko viime vire, poissaolot ja Banfieldin suotuisa H2H estävät nostamasta arviota markkinan reilun 60,4 %:n yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Platense – Central CórdobaArgentiinan Primera | Jalkapallo⚽ | Platense voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,53 · markkina 61,8 % · arviomme 62 % · etu -5,3 %i | 1,53↓ 1,48CLV +2,2 pp | ti 3.11.2026 klo 00:00ti 3.11.klo 00:00iltapäivä | Voitto | 2–0 (Platense voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Platense on kotisuosikki ja Central Córdoba on viisi liigaottelua ilman voittoa, mutta Platensen lyhyempi lepo ja omat poissaolot estävät markkina-arviosta poikkeamisen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Platense on kotisuosikki ja Central Córdoba on viisi liigaottelua ilman voittoa, mutta Platensen lyhyempi lepo ja omat poissaolot estävät markkina-arviosta poikkeamisen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Cleveland Cavaliers – Oklahoma City ThunderNBA | Koripallo🏀 | Cleveland Cavaliers voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittajaKerroin 1,61 · markkina 60,5 % · arviomme 61 % · etu -2,6 %i | 1,61↓ 1,56CLV +2,0 pp | ti 3.11.2026 klo 02:00ti 3.11.klo 02:00yö | Häviö | 112–117 (Oklahoma City Thunder voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cleveland on kuuden ottelun otoksessa ollut selvästi tehokkaampi, mutta OKC:n suuret poissaolot ovat julkisia ja todennäköisesti jo kertoimessa. Arvio pysyy markkinan reilussa jakaumassa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cleveland on kuuden ottelun otoksessa ollut selvästi tehokkaampi, mutta OKC:n suuret poissaolot ovat julkisia ja todennäköisesti jo kertoimessa. Arvio pysyy markkinan reilussa jakaumassa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Charlotte Hornets – Detroit PistonsNBA | Koripallo🏀 | Detroit Pistons voittaaOttelun voittajaKerroin 1,48 · markkina 65,4 % · arviomme 65 % · etu -3,2 %i | 1,48↓ 1,46CLV +0,9 pp | ti 3.11.2026 klo 02:30ti 3.11.klo 02:30yö | Voitto | 91–124 (Detroit Pistons voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Detroitin alkukauden tulostaso ja tuore 97–89-keskinäinen tukevat suosikkiasemaa. Jalen Durenin poissaolo kuitenkin estää nostamasta arviota markkinan 65,4 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Detroitin alkukauden tulostaso ja tuore 97–89-keskinäinen tukevat suosikkiasemaa. Jalen Durenin poissaolo kuitenkin estää nostamasta arviota markkinan 65,4 prosentista. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Memphis Grizzlies – New Orleans PelicansNBA | Koripallo🏀 | Memphis Grizzlies voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittajaKerroin 1,53 · markkina 62,0 % · arviomme 64 % · etu -2,1 %i | 1,53↓ 1,49CLV +1,8 pp | ti 3.11.2026 klo 03:00ti 3.11.klo 03:00yö | Häviö | 134–135 JA (New Orleans Pelicans voitti jatkoajalla) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Memphis on aloittanut 6–0 ja puolustanut selvästi New Orleansia paremmin. Pelicansilta Poole ja Missi ovat sivussa, Murray on epävarma; Memphisin poissaolot koskevat pienempää roolia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Memphis on aloittanut 6–0 ja puolustanut selvästi New Orleansia paremmin. Pelicansilta Poole ja Missi ovat sivussa, Murray on epävarma; Memphisin poissaolot koskevat pienempää roolia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Chicago Blackhawks – Colorado AvalancheNHL | Jääkiekko🏒 | Colorado Avalanche voittaaOttelun voittaja · sis. jatkoaika ja VLKerroin 1,46 · markkina 66,8 % · arviomme 67 % · etu -2,5 %i | 1,46↓ 1,44CLV +1,0 pp | ti 3.11.2026 klo 03:00ti 3.11.klo 03:00yö | Voitto | 2–5 (Colorado Avalanche voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colorado on ollut selvästi Chicagoa tehokkaampi, mutta tasavahvat kauden torjuntaprosentit ja lepoetuja puuttuminen eivät anna perustetta ylittää markkinan 66,8 %:n arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Colorado on ollut selvästi Chicagoa tehokkaampi, mutta tasavahvat kauden torjuntaprosentit ja lepoetuja puuttuminen eivät anna perustetta ylittää markkinan 66,8 %:n arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Seattle Seahawks – Chicago BearsNFL | Amerikkalainen jalkapallo🏈 | Seattle Seahawks voittaaOttelun voittajaKerroin 1,60 · markkina 60,7 % · arviomme 61 % · etu -2,9 %i | 1,60↓ 1,58CLV +0,8 pp | ti 3.11.2026 klo 03:15ti 3.11.klo 03:15yö | Häviö | 17–34 (Chicago Bears voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seattle on kotona ja on päästänyt seitsemässä ottelussa vain 17,9 pistettä ottelua kohden. Markkina-arviosta ei ole riittävää lähteellistä syytä poiketa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Seattle on kotona ja on päästänyt seitsemässä ottelussa vain 17,9 pistettä ottelua kohden. Markkina-arviosta ei ole riittävää lähteellistä syytä poiketa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Boston Bruins – Vegas Golden KnightsNHL | Jääkiekko🏒 | Boston Bruins voittaaOttelun voittaja · sis. jatkoaika ja VLSokea arvio 55 % · markkina 48,9 % · etu +10,0 %i | 2,00↑ 2,01CLV −0,2 pp | ti 3.11.2026 klo 02:00ti 3.11.klo 02:00yö | Voitto | 3–2 VL (Boston Bruins voitti voittomaalikilpailussa) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Boston saa kotiedun ja vahvistetun Jeremy Swaymanin maalille. Boston saa kotiedun ja vahvistetun Jeremy Swaymanin maalille. Vegasin Carter Hart on vasta ennakoitu ja hänen kauden torjuntaprosenttinsa on Swaymania heikompi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: Boston saa kotiedun ja vahvistetun Jeremy Swaymanin maalille. Boston saa kotiedun ja vahvistetun Jeremy Swaymanin maalille. Vegasin Carter Hart on vasta ennakoitu ja hänen kauden torjuntaprosenttinsa on Swaymania heikompi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekon maalimäärät ratkaistaan jatkoaika ja voittolaukauskilpailu mukaan lukien; voittolaukauskilpailu lasketaan yhtenä maalina. Jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Genclerbirligi SK – AlanyasporSüper Lig | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: Ousmane Diabate, O. Etebo, Kévin Rodrigues, D. Goutas, F. Aksoy, Paolo Fernandes ei kokoonpanossaKerroin 2,12 · markkina 46,6 % · arviomme 50 % · etu +6,0 %i | 2,12↓ 2,04CLV +1,9 pp | ma 2.11.2026 klo 19:00ma 2.11.klo 19:00aamu | Voitto | 5–0 → 5 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viimeisten 10 ottelun otoksissa raja ylittyi yhteensä 11/20 kertaa. Gençlerbirliğin puolustuksesta Rodrigues on poissa sekä Goutas ja Pereira epävarmoja, mikä nostaa yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viimeisten 10 ottelun otoksissa raja ylittyi yhteensä 11/20 kertaa. Gençlerbirliğin puolustuksesta Rodrigues on poissa sekä Goutas ja Pereira epävarmoja, mikä nostaa yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Red Star – NancyLigue 2 | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliaKerroin 1,87 · markkina 51,9 % · arviomme 58 % · etu +8,5 %i | 1,87↓ 1,84CLV +0,9 pp | ma 2.11.2026 klo 21:45ma 2.11.klo 21:45aamu | Häviö | 1–4 → 5 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nancy on päästänyt vain 0,8 maalia/ottelu Ligue 2:ssa ja pitänyt viisi nollapeliä; Red Starin neljässä kotiottelussa on syntynyt yhteensä vain seitsemän maalia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nancy on päästänyt vain 0,8 maalia/ottelu Ligue 2:ssa ja pitänyt viisi nollapeliä; Red Starin neljässä kotiottelussa on syntynyt yhteensä vain seitsemän maalia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lorient – BrestLigue 1 | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: B. Chardonnet, R. Le Guen, G. Versini, B. Fadiga ei kokoonpanossaKerroin 2,13 · markkina 45,4 % · arviomme 48 % · etu +2,2 %i | 2,13↑ 2,26CLV −2,7 pp | ma 2.11.2026 klo 21:45ma 2.11.klo 21:45aamu | Häviö | 0–2 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Brestin 10 ottelun maalikeskiarvo on 3,2 ja yli 2,5 toteutui 7/10; lisäksi kapteeni-toppari Brendan Chardonnet on sivussa. Lorientin vähämaalisuus rajoittaa arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Brestin 10 ottelun maalikeskiarvo on 3,2 ja yli 2,5 toteutui 7/10; lisäksi kapteeni-toppari Brendan Chardonnet on sivussa. Lorientin vähämaalisuus rajoittaa arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Newcastle United – EvertonValioliiga | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: T. Livramento, J. Grealish ei kokoonpanossaKerroin 2,20 · markkina 44,2 % · arviomme 47 % · etu +3,4 %i | 2,20→ 2,20CLV 0,0 pp | ma 2.11.2026 klo 22:00ma 2.11.klo 22:00aamu | Voitto | 0–1 → 1 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Everton on päästänyt vain 1,0 maalia/ottelu viimeisessä kymmenessä, ja toppari Jarrad Branthwaiten odotetaan palaavan. Newcastlella on lisäksi hyökkäyspään epävarmuuksia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Everton on päästänyt vain 1,0 maalia/ottelu viimeisessä kymmenessä, ja toppari Jarrad Branthwaiten odotetaan palaavan. Newcastlella on lisäksi hyökkäyspään epävarmuuksia. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Independiente Rivadavia – BanfieldArgentiinan Primera | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliaKerroin 1,93 · markkina 50,0 % · arviomme 53 % · etu +2,3 %i | 1,93↑ 1,94CLV −0,3 pp | ti 3.11.2026 klo 02:15ti 3.11.klo 02:15aamu | Häviö | 3–1 → 4 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien viidestä viime ottelusta vain 2/5 ylitti 2,5 maalia. Lisäksi kummaltakin puuttuu hyökkääjä, joten arvio kallistuu niukasti alle markkinan tasajaon. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molempien viidestä viime ottelusta vain 2/5 ylitti 2,5 maalia. Lisäksi kummaltakin puuttuu hyökkääjä, joten arvio kallistuu niukasti alle markkinan tasajaon. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Oviedo – Las PalmasSegunda División | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliaKerroin 1,93 · markkina 50,6 % · arviomme 54 % · etu +4,2 %i | 1,93↑ 1,94CLV −0,3 pp | ma 2.11.2026 klo 17:15ma 2.11.klo 17:15iltapäivä | Voitto | 2–3 → 5 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Suunta vaihtuu yli: joukkueiden viimeisistä 20 ottelusta 13 ylitti 2,5 maalia, ja Las Palmasin seitsemän poissaoloa sekä valmentajanvaihdos lisäävät puolustuksen epävarmuutta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Suunta vaihtuu yli: joukkueiden viimeisistä 20 ottelusta 13 ylitti 2,5 maalia, ja Las Palmasin seitsemän poissaoloa sekä valmentajanvaihdos lisäävät puolustuksen epävarmuutta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| St. John's Red Storm – Monmouth HawksNCAA | Koripallo🏀 | Monmouth Hawks +27,5 pistettäTasoitus +27,5Kerroin 2,00 · markkina 48,4 % · arviomme 53 % · etu +5,0 %i | 2,00→ 2,00CLV 0,0 pp | ti 3.11.2026 klo 01:30ti 3.11.klo 01:30yö | Voitto | 78–63 → marginaali -15, linja +27,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monmouthin kahdeksan paluupelaajaa antaa jatkuvuutta, kun St. John’s rakentaa uudistunutta rotaatiota. 27,5 pisteen tasoitus jättää Hawksille hieman markkinaa paremman sauman. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monmouthin kahdeksan paluupelaajaa antaa jatkuvuutta, kun St. John’s rakentaa uudistunutta rotaatiota. 27,5 pisteen tasoitus jättää Hawksille hieman markkinaa paremman sauman. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Dallas Mavericks – Sacramento KingsNBA | Koripallo🏀 | Dallas Mavericks −9,5 pistettäTasoitus −9,5Kerroin 2,00 · markkina 49,1 % · arviomme 53 % · etu +5,0 %i | 2,00linja muuttui | ti 3.11.2026 klo 03:00ti 3.11.klo 03:00yö | Häviö | 100–115 → marginaali -15, linja −9,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sacramento pelaa toisen ottelunsa peräkkäisenä iltana ja on hävinnyt kaikki kuusi peliään; viisi tappioista tuli vähintään 11 pisteellä. Dallas on levänneempi, mutta Kyrie Irvingin epävarmuus hillitsee arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sacramento pelaa toisen ottelunsa peräkkäisenä iltana ja on hävinnyt kaikki kuusi peliään; viisi tappioista tuli vähintään 11 pisteellä. Dallas on levänneempi, mutta Kyrie Irvingin epävarmuus hillitsee arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Houston Cougars – La Salle ExplorersNCAA | Koripallo🏀 | Houston Cougars −29,5 pistettäTasoitus −29,5Kerroin 1,98 · markkina 48,3 % · arviomme 53 % · etu +4,9 %i | 1,98↓ 1,86CLV +3,3 pp | ti 3.11.2026 klo 04:00ti 3.11.klo 04:00yö | Voitto | 94–55 → marginaali +39, linja −29,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Houstonin puolesta puhuvat La Sallen Jerome Brewer Jr:n poissaolo ja vierasjoukkueen suuri kokoonpanovaihtuvuus. Houston on lisäksi voittanut 17 peräkkäistä kauden avaustaan keskimäärin 29,7 pisteellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Houstonin puolesta puhuvat La Sallen Jerome Brewer Jr:n poissaolo ja vierasjoukkueen suuri kokoonpanovaihtuvuus. Houston on lisäksi voittanut 17 peräkkäistä kauden avaustaan keskimäärin 29,7 pisteellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ErikoisvedotErikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia, NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia ja jalkapallossa laukauksia ja laukauksia maalia kohti. Jääkiekon ja koripallon kohteet julkaistaan vahvistetulla kokoonpanolla; jalkapallon kohde voidaan julkaista ennen kokoonpanon julkaisua, ja se mitätöityy välittäjän säännön mukaan, jos pelaaja ei aloita. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| K. DoumbiaLorient – Brest · Ligue 1 | Jalkapallo⚽ | K. Doumbia yli 0,5 laukausta maalia kohtiLaukaukset maalia kohti yli/alle 0,5Kerroin 1,75 · markkina 57,1 % · arviomme 63 % · etu +10,3 %i | 1,75↓ 1,70CLV +1,7 pp | ma 2.11.2026 klo 21:45ma 2.11.klo 21:45iltapäivä | Voitto | 1 laukausta maalia kohti, raja 0,5 · 76 min | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 8: 5/8 yli 0,5 · 81 min Doumbia on osunut vähintään kerran maalia kohti 5/8 ottelussa. Viime pelien peliaika on vakaa, eikä lähteissä ole rooli- tai minuuttimuutosta, joka perustelisi poikkeaman 63 %:sta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 8: 5/8 yli 0,5 · 81 min Doumbia on osunut vähintään kerran maalia kohti 5/8 ottelussa. Viime pelien peliaika on vakaa, eikä lähteissä ole rooli- tai minuuttimuutosta, joka perustelisi poikkeaman 63 %:sta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Eetu LuostarinenFlorida Panthers – Detroit Red Wings · NHL | Jääkiekko🏒 | Eetu Luostarinen alle 1,5 laukaustaLaukaukset maaliin yli/alle 1,5Kerroin 1,67 · markkina 55,5 % · arviomme 67 % · etu +11,9 %i | 1,67→ 1,67CLV 0,0 pp | ti 3.11.2026 klo 02:00ti 3.11.klo 02:00yö | Voitto | – | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 alle 1,5 · laukaukset/60 4,8 · TOI 16:06 Luostarinen on alittanut rajan 7/10 viime ottelussa. Kolmosketjun ja YV2:n rooli sekä Detroitin vain 24,4 sallittua laukausta/ottelu tukevat alle-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 alle 1,5 · laukaukset/60 4,8 · TOI 16:06 Luostarinen on alittanut rajan 7/10 viime ottelussa. Kolmosketjun ja YV2:n rooli sekä Detroitin vain 24,4 sallittua laukausta/ottelu tukevat alle-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Frank NazarChicago Blackhawks – Colorado Avalanche · NHL | Jääkiekko🏒 | Frank Nazar yli 1,5 laukaustaLaukaukset maaliin yli/alle 1,5Kerroin 1,99 · markkina 46,9 % · arviomme 53 % · etu +5,5 %i | 1,99→ 1,99CLV 0,0 pp | ti 3.11.2026 klo 03:00ti 3.11.klo 03:00yö | Voitto | Nazar laukoi 3 kertaa ottelussa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 10/20 yli 1,5 · laukaukset/60 5,9 · TOI 17:11 Nazar on ennakoidussa kolmosketjussa ja YV2:ssa. Otos tukee niukasti yliä: raja ylittyi 6/10 ottelussa, eikä tämän päivän roolissa ole selvää muutosta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 10/20 yli 1,5 · laukaukset/60 5,9 · TOI 17:11 Nazar on ennakoidussa kolmosketjussa ja YV2:ssa. Otos tukee niukasti yliä: raja ylittyi 6/10 ottelussa, eikä tämän päivän roolissa ole selvää muutosta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Dmitry OrlovSan Jose Sharks – Calgary Flames · NHL | Jääkiekko🏒 | Dmitry Orlov alle 0,5 pistettäPisteet yli/alle 0,5Kerroin 1,79 · markkina 51,9 % · arviomme 60 % · etu +7,4 %i | 1,79↓ 1,63CLV +5,5 pp | ti 3.11.2026 klo 04:00ti 3.11.klo 04:00yö | Voitto | Orlov jäi pisteittä | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 alle 0,5 · TOI 18:32 Orlov jäi pisteittä 5/10 viime ottelussa ja 13/20 ottelussa. D3-rooli tukee alle-arviota, mutta PP1-paikka ja Dustin Wolfin heikko alkukausi estävät nostamasta arviota yli empiirisen 60 %:n. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 20: 13/20 alle 0,5 · TOI 18:32 Orlov jäi pisteittä 5/10 viime ottelussa ja 13/20 ottelussa. D3-rooli tukee alle-arviota, mutta PP1-paikka ja Dustin Wolfin heikko alkukausi estävät nostamasta arviota yli empiirisen 60 %:n. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla
Aiemmat tulokset eivät ole tae tulevasta.