Sunnuntai 1.11.2026 · 25 kohdetta · 15/25 osui · palautus 105,0 %
Osumat
15/25
kaikista julkaistuista
Palautus
105,0 %
tasapanoksella singleinä
Yli/alle ja tasoitus
6/8
palautus 148,0 %
Todennäköiset
9/15
palautus 96,1 %
Arvokohteet
0/1
palautus 0,0 %
Erikoisvedot
0/1
palautus 0,0 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Falkirk F.C. – CelticScottish Premiership | Jalkapallo⚽ | Celtic voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: A. Doherty, Joseph Charles Gardner, K. Adams, Yang Hyun-Jun ei kokoonpanossaKerroin 1,53 · markkina 62,1 % · arviomme 62 % · etu -5,0 %i | 1,53↓ 1,47CLV +2,7 pp | su 1.11.2026 klo 15:00su 1.11.klo 15:00aamu | Häviö | 2–0 (Falkirk voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Celtic johtaa sarjaa ja on voittanut kaikki viisi liigavieraspeliään, mutta Falkirkin vahva vire ja Celticin tiivis ohjelma pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Celtic johtaa sarjaa ja on voittanut kaikki viisi liigavieraspeliään, mutta Falkirkin vahva vire ja Celticin tiivis ohjelma pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lazio – CagliariSerie A | Jalkapallo⚽ | Lazio voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittaja (1X2)huomio: M. Felici ei kokoonpanossaKerroin 1,50 · markkina 63,4 % · arviomme 63 % · etu -4,9 %i | 1,50↓ 1,48CLV +0,9 pp | su 1.11.2026 klo 16:00su 1.11.klo 16:00aamu | Voitto | 2–1 (Lazio voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lazion 10 ottelun maalikeskiarvot ovat selvästi Cagliaria paremmat, mutta neljä poissaoloa rajoittaa luottamusta. Arvio pidetään markkinan reilussa 63,4 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lazion 10 ottelun maalikeskiarvot ovat selvästi Cagliaria paremmat, mutta neljä poissaoloa rajoittaa luottamusta. Arvio pidetään markkinan reilussa 63,4 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sarpsborg FK – Kristiansund BKEliteserien | Jalkapallo⚽ | Sarpsborg FK voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: D. Karlsbakk, M. Opoku, D. Ulvestad, L. Alvheim, W. Igor ei kokoonpanossaKerroin 1,51 · markkina 64,3 % · arviomme 64 % · etu -3,0 %i | 1,51↓ 1,50CLV +0,4 pp | su 1.11.2026 klo 18:00su 1.11.klo 18:00aamu | Häviö | 2–4 (Kristiansund BK voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sarpsborg on kotona selvä suosikki Kristiansundin heikon puolustusvireen ja merkittävien poissaolojen vuoksi, mutta myös kotijoukkueelta puuttuu tärkeä hyökkääjä. Arvio vastaa markkinaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sarpsborg on kotona selvä suosikki Kristiansundin heikon puolustusvireen ja merkittävien poissaolojen vuoksi, mutta myös kotijoukkueelta puuttuu tärkeä hyökkääjä. Arvio vastaa markkinaa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Charleroi – RAAL La LouvièrePro League (BEL) | Jalkapallo⚽ | Charleroi voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,54 · markkina 62,7 % · arviomme 63 % · etu -3,4 %i | 1,54↑ 1,62CLV −3,2 pp | su 1.11.2026 klo 20:15su 1.11.klo 20:15aamu | Voitto | 5–2 (Charleroi voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charleroi on sarjassa 4:s ja RAAL 15:s, mutta suljetuin ovin pelattava ottelu heikentää normaalia kotietua. Arvio pidetään markkinan reilussa jakaumassa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Charleroi on sarjassa 4:s ja RAAL 15:s, mutta suljetuin ovin pelattava ottelu heikentää normaalia kotietua. Arvio pidetään markkinan reilussa jakaumassa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Lanus – Gimnasia MendozaArgentiinan Primera | Jalkapallo⚽ | Lanus voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: C. Izquierdoz, F. Saavedra ei kokoonpanossaKerroin 1,55 · markkina 60,6 % · arviomme 61 % · etu -6,2 %i | 1,55↓ 1,50CLV +2,2 pp | ma 2.11.2026 klo 01:45ma 2.11.klo 01:45aamu | Häviö | 1–1 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lanus on ollut viime kierroksilla vakaampi, mutta tuoreet kokoonpanoraportit ovat osin ristiriitaisia. Arvio pidetään siksi markkinan reilussa 60,5 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lanus on ollut viime kierroksilla vakaampi, mutta tuoreet kokoonpanoraportit ovat osin ristiriitaisia. Arvio pidetään siksi markkinan reilussa 60,5 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Arouca – NacionalPrimeira Liga | Jalkapallo⚽ | Arouca voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,63 · markkina 57,6 % · arviomme 59 % · etu -3,8 %i | 1,63↓ 1,62CLV +0,4 pp | su 1.11.2026 klo 17:30su 1.11.klo 17:30iltapäivä | Voitto | 1–0 (Arouca voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arouca on päästänyt 10 viime ottelussaan 1,0 maalia ottelua kohti, kun Nacionalin vastaava lukema on 1,9. Nacionalilta puuttuu viisi pelaajaa, joista kolme puolustussektorilta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arouca on päästänyt 10 viime ottelussaan 1,0 maalia ottelua kohti, kun Nacionalin vastaava lukema on 1,9. Nacionalilta puuttuu viisi pelaajaa, joista kolme puolustussektorilta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Kasimpasa SK – Besiktas JKSüper Lig | Jalkapallo⚽ | Besiktas JK voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: K. Çörekçi, G. Frimpong, M. Ben Ouanes, O. Kökçü, F. Miretti ei kokoonpanossaKerroin 1,59 · markkina 60,7 % · arviomme 61 % · etu -3,4 %i | 1,59→ 1,59CLV 0,0 pp | su 1.11.2026 klo 18:00su 1.11.klo 18:00iltapäivä | Häviö | 2–2 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Beşiktaş on perusteltu suosikki paremman hyökkäysvireen ja pidemmän levon ansiosta, mutta heikko vierassaldo sekä Kasımpaşan vahva alkukausi estävät markkina-arvion nostamisen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Beşiktaş on perusteltu suosikki paremman hyökkäysvireen ja pidemmän levon ansiosta, mutta heikko vierassaldo sekä Kasımpaşan vahva alkukausi estävät markkina-arvion nostamisen. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Austria Wien – Rapid WienItävallan Bundesliiga | Jalkapallo⚽ | Rapid Wien voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,68 · markkina 57,5 % · arviomme 57 % · etu -3,4 %i | 1,68→ 1,68CLV 0,0 pp | su 1.11.2026 klo 18:00su 1.11.klo 18:00iltapäivä | Voitto | 0–2 (Rapid Vienna voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rapid on vahvan vireensä ja sarja-asemansa vuoksi todennäköisin voittaja, mutta derbyhistoria ja Austrian kotietu eivät anna perustetta ylittää markkinan 57,5 %:n reilua arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rapid on vahvan vireensä ja sarja-asemansa vuoksi todennäköisin voittaja, mutta derbyhistoria ja Austrian kotietu eivät anna perustetta ylittää markkinan 57,5 %:n reilua arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Eintracht Frankfurt – Hamburger SVBundesliiga | Jalkapallo⚽ | Eintracht Frankfurt voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittaja (1X2)huomio: N. Remberg, Fábio Vieira, Y. Poulsen, N. Capaldo, B. Nadir, S. Bornauw ei kokoonpanossaKerroin 1,56 · markkina 62,1 % · arviomme 64 % · etu -0,9 %i | 1,56↓ 1,52CLV +1,7 pp | su 1.11.2026 klo 18:30su 1.11.klo 18:30iltapäivä | Voitto | 3–1 (Eintracht Frankfurt voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HSV:n kapea kokoonpanotilanne, heikko hyökkäystuotanto ja kolme tappiota neljällä liigavierailulla kallistavat arviota hieman Frankfurtiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
HSV:n kapea kokoonpanotilanne, heikko hyökkäystuotanto ja kolme tappiota neljällä liigavierailulla kallistavat arviota hieman Frankfurtiin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Palermo – VicenzaSerie B | Jalkapallo⚽ | Palermo voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: M. Bani, N. Pierozzi ei kokoonpanossaKerroin 1,54 · markkina 61,5 % · arviomme 62 % · etu -5,2 %i | 1,54↓ 1,49CLV +2,2 pp | su 1.11.2026 klo 20:30su 1.11.klo 20:30iltapäivä | Voitto | 3–1 (Palermo voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Palermon hyökkäysvire ja Vicenzan viime otteluiden puolustusvaikeudet tukevat kotisuosikkia, mutta Palermon poissaolot estävät nostamasta arviota markkinan yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Palermon hyökkäysvire ja Vicenzan viime otteluiden puolustusvaikeudet tukevat kotisuosikkia, mutta Palermon poissaolot estävät nostamasta arviota markkinan yläpuolelle. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Vancouver Whitecaps FC – Seattle Sounders FCMLS | Jalkapallo⚽ | Vancouver Whitecaps FC voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,74 · markkina 55,3 % · arviomme 55 % · etu -3,8 %i | 1,74↑ 1,85CLV −3,4 pp | su 1.11.2026 klo 22:30su 1.11.klo 22:30yö | Voitto | 5–1 (Vancouver Whitecaps voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouver on sarjataulukossa selvästi edellä ja voi varmistaa lännen ykkössijan kotivoitolla. Poissaolot rasittavat molempia, joten arvio pidetään markkinan reilussa 55,3 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vancouver on sarjataulukossa selvästi edellä ja voi varmistaa lännen ykkössijan kotivoitolla. Poissaolot rasittavat molempia, joten arvio pidetään markkinan reilussa 55,3 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Nashville SC – New York Red BullsMLS | Jalkapallo⚽ | Nashville SC voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: J. Che, R. Donkor, D. Nealis ei kokoonpanossaKerroin 1,50 · markkina 64,3 % · arviomme 66 % · etu -1,8 %i | 1,50↓ 1,46CLV +1,8 pp | su 1.11.2026 klo 23:30su 1.11.klo 23:30yö | Voitto | 3–2 (Nashville SC voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nashville on ollut kotonaan voittamaton, ja New Yorkin puolustuksesta puuttuu kolme pelaajaa. Kerroin 1,50 ei silti tarjoa arviollamme varsinaista ylikerrointa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Nashville on ollut kotonaan voittamaton, ja New Yorkin puolustuksesta puuttuu kolme pelaajaa. Kerroin 1,50 ei silti tarjoa arviollamme varsinaista ylikerrointa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Indiana Pacers – Brooklyn NetsNBA | Koripallo🏀 | Indiana Pacers voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittajaKerroin 1,62 · markkina 58,7 % · arviomme 59 % · etu -4,9 %i | 1,62↑ 1,66CLV −1,5 pp | ma 2.11.2026 klo 00:00ma 2.11.klo 00:00yö | Häviö | 90–98 (Brooklyn Nets voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Indiana on kotonaan suosikki ja voitti joukkueiden edellisen kohtaamisen 27 pisteellä, mutta merkittävät poissaolot ja peräkkäinen pelipäivä pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Indiana on kotonaan suosikki ja voitti joukkueiden edellisen kohtaamisen 27 pisteellä, mutta merkittävät poissaolot ja peräkkäinen pelipäivä pitävät arvion markkinan tasolla. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Los Angeles FC – Minnesota United FCMLS | Jalkapallo⚽ | Los Angeles FC voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,68 · markkina 57,5 % · arviomme 57 % · etu -3,5 %i | 1,68↑ 1,76CLV −2,7 pp | ma 2.11.2026 klo 03:30ma 2.11.klo 03:30yö | Häviö | 1–3 (Minnesota United FC voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LAFC on selvä kotisuosikki, mutta markkinan 57,4 %:n reilu arvio huomioi jo kotiedun ja joukkueiden tasoeron. Minnesota on vaarallinen hyökkäyssuuntaan, joten arviota ei nosteta markkinasta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
LAFC on selvä kotisuosikki, mutta markkinan 57,4 %:n reilu arvio huomioi jo kotiedun ja joukkueiden tasoeron. Minnesota on vaarallinen hyökkäyssuuntaan, joten arviota ei nosteta markkinasta. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Los Angeles Lakers – Toronto RaptorsNBA | Koripallo🏀 | Los Angeles Lakers voittaaOttelun voittajaKerroin 1,72 · markkina 56,1 % · arviomme 56 % · etu -3,5 %i | 1,72↓ 1,65CLV +2,5 pp | ma 2.11.2026 klo 04:00ma 2.11.klo 04:00yö | Voitto | 131–125 (Los Angeles Lakers voitti) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lakers on kotisuosikki ja Toronto pelaa ilman Kawhi Leonardia, mutta Raptorsin alkukauden puolustusluvut ovat vahvat. Arvio pysyy markkinan reilussa 56,1 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Lakers on kotisuosikki ja Toronto pelaa ilman Kawhi Leonardia, mutta Raptorsin alkukauden puolustusluvut ovat vahvat. Arvio pysyy markkinan reilussa 56,1 prosentissa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ArvokohteetArviomme ylittää markkinan | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| KFUM – HamKamEliteserien | Jalkapallo⚽ | KFUM voittaaOttelun voittaja (1X2)huomio: P. Meliga, M. Johnsgård, M. Ofkir ei kokoonpanossaSokea arvio 52 % · markkina 44,9 % · etu +12,3 %i | 2,16↓ 2,02CLV +3,2 pp | su 1.11.2026 klo 18:00su 1.11.klo 18:00iltapäivä | Häviö | 2–2 (tasapeli) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: KFUM:n viime tulokset ja puolustustase ovat HamKamia vakaammat, ja kotijoukkueella on kolme täyttä lepopäivää enemmän. KFUM:n viime tulokset ja puolustustase ovat HamKamia vakaammat, ja kotijoukkueella on kolme täyttä lepopäivää enemmän. KFUM:n laajemmat kokoonpanohuolet hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Miksi markkina on mielestämme väärässä: KFUM:n viime tulokset ja puolustustase ovat HamKamia vakaammat, ja kotijoukkueella on kolme täyttä lepopäivää enemmän. KFUM:n viime tulokset ja puolustustase ovat HamKamia vakaammat, ja kotijoukkueella on kolme täyttä lepopäivää enemmän. KFUM:n laajemmat kokoonpanohuolet hillitsevät arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekon maalimäärät ratkaistaan jatkoaika ja voittolaukauskilpailu mukaan lukien; voittolaukauskilpailu lasketaan yhtenä maalina. Jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Sarpsborg FK – Kristiansund BKEliteserien | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maaliahuomio: D. Karlsbakk, M. Opoku, D. Ulvestad, L. Alvheim, W. Igor ei kokoonpanossaKerroin 2,12 · markkina 46,7 % · arviomme 49 % · etu +2,8 %i | 2,12↓ 2,05CLV +1,6 pp | su 1.11.2026 klo 18:00su 1.11.klo 18:00aamu | Voitto | 2–4 → 6 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kristiansundin otteluissa on syntynyt keskimäärin 4,0 maalia ja joukkueelta puuttuu kaksi puolustajaa. Sarpsborgin ykköskärjen poissaolo hillitsee kuitenkin yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kristiansundin otteluissa on syntynyt keskimäärin 4,0 maalia ja joukkueelta puuttuu kaksi puolustajaa. Sarpsborgin ykköskärjen poissaolo hillitsee kuitenkin yli-arviota. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Liverpool – ArsenalValioliiga | Jalkapallo⚽ | Alle 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: J. Frimpong, B. Saka, W. Saliba ei kokoonpanossaKerroin 1,99 · markkina 49,5 % · arviomme 52 % · etu +2,5 %i | 1,99↑ 2,10CLV −2,6 pp | su 1.11.2026 klo 18:30su 1.11.klo 18:30aamu | Voitto | 0–1 → 1 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sakan ja Ekitiken poissaolot heikentävät hyökkäysten terävyyttä. Saliban poissaolo tasaa vaikutusta, joten arvio kallistuu vain niukasti alle 2,5 maalin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sakan ja Ekitiken poissaolot heikentävät hyökkäysten terävyyttä. Saliban poissaolo tasaa vaikutusta, joten arvio kallistuu vain niukasti alle 2,5 maalin. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Braga – FamalicãoPrimeira Liga | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: Gabriel Silva, M. Mattara ei kokoonpanossaKerroin 2,16 · markkina 45,9 % · arviomme 49 % · etu +5,8 %i | 2,16↓ 2,03CLV +3,0 pp | su 1.11.2026 klo 22:30su 1.11.klo 22:30aamu | Voitto | 3–0 → 3 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molemmat ovat ylittäneet 2,5 maalia 6/10 viime ottelussaan, ja torstain keskinäinen päättyi 2–2. Famalicãon viiden liigavieraan maalit ovat 11–4. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Molemmat ovat ylittäneet 2,5 maalia 6/10 viime ottelussaan, ja torstain keskinäinen päättyi 2–2. Famalicãon viiden liigavieraan maalit ovat 11–4. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Avellino – PisaSerie B | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: D. Fila ei kokoonpanossaKerroin 2,06 · markkina 47,3 % · arviomme 51 % · etu +5,1 %i | 2,06↓ 2,04CLV +0,5 pp | su 1.11.2026 klo 16:00su 1.11.klo 16:00iltapäivä | Häviö | 2–0 → 2 maalia, raja 2,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pisan 10 ottelun maalisaldo on 1,8–1,7 per ottelu ja yli 2,5 on toteutunut 8/10 kertaa. Tiivis ottelutahti ja puolustuspään poissaolot nostavat yli-arviota maltillisesti. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pisan 10 ottelun maalisaldo on 1,8–1,7 per ottelu ja yli 2,5 on toteutunut 8/10 kertaa. Tiivis ottelutahti ja puolustuspään poissaolot nostavat yli-arviota maltillisesti. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Groningen – Sparta RotterdamEredivisie | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maaliahuomio: M. Jeng ei kokoonpanossaKerroin 2,06 · markkina 46,1 % · arviomme 52 % · etu +7,1 %i | 2,06→ 2,06CLV 0,0 pp | su 1.11.2026 klo 17:45su 1.11.klo 17:45iltapäivä | Voitto | 2–3 → 5 maalia, raja 3,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 20 viime ottelusta 15 ylitti 3,5 maalia. Groningenilta puuttuu kaksi puolustajaa ja kolmas on epävarma, vaikka Spartan hyökkääjä Mito on sivussa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Joukkueiden 20 viime ottelusta 15 ylitti 3,5 maalia. Groningenilta puuttuu kaksi puolustajaa ja kolmas on epävarma, vaikka Spartan hyökkääjä Mito on sivussa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Philadelphia Flyers – Utah MammothNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 5,5 maaliaYli/alle 5,5 maalia · sis. jatkoaika ja VLKerroin 1,75 · markkina 54,8 % · arviomme 59 % · etu +3,3 %i | 1,75→ 1,75CLV 0,0 pp | su 1.11.2026 klo 23:00su 1.11.klo 23:00yö | Voitto | 6–3 → 9 maalia, raja 5,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Utahin 10 viime ottelun maalikeskiarvo on 7,2 ja joukkueen AV vain 67,4 %. Vladar aloittaa 88,8 %:n torjuntaprosentilla, ja Konecny sekä Tippett palaavat Flyersin ennakoituun kokoonpanoon. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Utahin 10 viime ottelun maalikeskiarvo on 7,2 ja joukkueen AV vain 67,4 %. Vladar aloittaa 88,8 %:n torjuntaprosentilla, ja Konecny sekä Tippett palaavat Flyersin ennakoituun kokoonpanoon. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| New York Rangers – Edmonton OilersNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · sis. jatkoaika ja VLKerroin 1,91 · markkina 51,0 % · arviomme 54 % · etu +3,1 %i | 1,91↓ 1,89CLV +0,6 pp | ma 2.11.2026 klo 01:00ma 2.11.klo 01:00yö | Häviö | 1–4 → 5 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Edmonton aloittaa peräkkäisenä päivänä Matt Tomkinsilla, joka pelaa ensimmäisen NHL-ottelunsa sitten huhtikuun 2024. Rangersilta Shesterkin ja Korpisalo ovat sivussa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Edmonton aloittaa peräkkäisenä päivänä Matt Tomkinsilla, joka pelaa ensimmäisen NHL-ottelunsa sitten huhtikuun 2024. Rangersilta Shesterkin ja Korpisalo ovat sivussa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Anaheim Ducks – Ottawa SenatorsNHL | Jääkiekko🏒 | Yli 6,5 maaliaYli/alle 6,5 maalia · sis. jatkoaika ja VLKerroin 1,76 · markkina 55,1 % · arviomme 58 % · etu +2,1 %i | 1,76↑ 1,78CLV −0,6 pp | ma 2.11.2026 klo 03:00ma 2.11.klo 03:00yö | Voitto | 6–3 → 9 maalia, raja 6,5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anaheimin viimeisten 10 ottelun maaleja on syntynyt 7,4 ja Ottawan 6,8 per peli. Senators on lisäksi back-to-backissa, ja sen ennakoitu Johansson on torjunut vain 86,1 %. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anaheimin viimeisten 10 ottelun maaleja on syntynyt 7,4 ja Ottawan 6,8 per peli. Senators on lisäksi back-to-backissa, ja sen ennakoitu Johansson on torjunut vain 86,1 %. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ErikoisvedotErikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia, NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia ja jalkapallossa laukauksia ja laukauksia maalia kohti. Jääkiekon ja koripallon kohteet julkaistaan vahvistetulla kokoonpanolla; jalkapallon kohde voidaan julkaista ennen kokoonpanon julkaisua, ja se mitätöityy välittäjän säännön mukaan, jos pelaaja ei aloita. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Gonçalo GuedesAthletic Bilbao – Real Sociedad · La Liga | Jalkapallo⚽ | Gonçalo Guedes yli 0,5 laukausta maalia kohtiLaukaukset maalia kohti yli/alle 0,5Kerroin 1,95 · markkina 51,3 % · arviomme 56 % · etu +9,2 %i | 1,95↑ 1,98CLV −0,8 pp | su 1.11.2026 klo 22:00su 1.11.klo 22:00aamu | Häviö | 0 laukausta maalia kohti, raja 0,5 · 89 min | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 9: 5/9 yli 0,5 · 67 min Guedes on ylittänyt rajan 5/9 ottelussa. Ennakoitu hyökkäysrooli ja Athleticin viime otteluiden kasvanut SOT-sallinta tukevat yli-valintaa, mutta arvio pidetään empiirisessä 56 %:ssa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 9: 5/9 yli 0,5 · 67 min Guedes on ylittänyt rajan 5/9 ottelussa. Ennakoitu hyökkäysrooli ja Athleticin viime otteluiden kasvanut SOT-sallinta tukevat yli-valintaa, mutta arvio pidetään empiirisessä 56 %:ssa. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla
Aiemmat tulokset eivät ole tae tulevasta.