tiistai 3.11.2026 · Aamupäivä · julkaistu ti 3.11.2026 klo 09:00
Vinkit 2026-11-03
Tulos: 7/8 osui · palautus 158,9 %
| Ottelu | Laji | Kohde | Kerroin | Alkoi | Tila | Tulos | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TodennäköisetKerroin 1,30–1,75 · osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pienellä kertoimella yksi häviö syö useamman voiton. Etu on näissä yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella – ei ylikerrointa eikä varmoja. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Villarreal – Paris Saint GermainMestarien liiga | Jalkapallo⚽ | Paris Saint Germain voittaaVelhon arvio ≥ markkinaOttelun voittaja (1X2)huomio: O. Dembélé, K. Kvaratskhelia, Nuno Mendes, Gerard Moreno, J. Foyth, Ilias Akhomach ei kokoonpanossaKerroin 1,75 · markkina 55,8 % · arviomme 56 % · etu -2,4 %i | 1,75↑ 1,77CLV −0,6 pp | ti 3.11.2026 klo 22:00ti 3.11.klo 22:00 | Voitto | 0–6 (Paris Saint Germain voitti) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Internacional – CoritibaBrasileirão Série A | Jalkapallo⚽ | Internacional voittaaOttelun voittaja (1X2)Kerroin 1,65 · markkina 57,0 % · arviomme 57 % · etu -5,9 %i | 1,65↓ 1,56CLV +3,5 pp | ke 4.11.2026 klo 02:30ke 4.11.klo 02:30 | Voitto | Internacional voitti 1–0. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yli/alle ja tasoitusYli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekon maalimäärät ratkaistaan jatkoaika ja voittolaukauskilpailu mukaan lukien; voittolaukauskilpailu lasketaan yhtenä maalina. Jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| LASK – ŠK Slovan BratislavaMestarien liiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maaliaKerroin 1,97 · markkina 51,1 % · arviomme 55 % · etu +8,3 %i | 1,97↑ 2,05CLV −2,0 pp | ti 3.11.2026 klo 22:00ti 3.11.klo 22:00 | Voitto | 4–0 → 4 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Atlético Madrid – Bayern MunichMestarien liiga | Jalkapallo⚽ | Alle 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maaliahuomio: L. Díaz, S. Gnabry, J. Musiala, I. Saibari, Johnny Cardoso, Morten Hjulmand ei kokoonpanossaKerroin 1,81 · markkina 54,2 % · arviomme 58 % · etu +5,0 %i | 1,81↓ 1,80CLV +0,3 pp | ti 3.11.2026 klo 22:00ti 3.11.klo 22:00 | Voitto | 0–2 → 2 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Birmingham City – MillwallChampionship (ENG) | Jalkapallo⚽ | Yli 2,5 maaliaYli/alle 2,5 maaliahuomio: A. Priske ei kokoonpanossaKerroin 1,83 · markkina 52,8 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %i | 1,83↓ 1,77CLV +1,9 pp | ti 3.11.2026 klo 22:00ti 3.11.klo 22:00 | Voitto | 3–0 → 3 maalia, raja 2,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Villarreal – Paris Saint GermainMestarien liiga | Jalkapallo⚽ | Yli 3,5 maaliaYli/alle 3,5 maaliahuomio: Gerard Moreno, J. Foyth, O. Dembélé, K. Kvaratskhelia ei kokoonpanossaKerroin 1,93 · markkina 50,9 % · arviomme 53 % · etu +2,3 %i | 1,93↑ 2,14CLV −5,1 pp | ti 3.11.2026 klo 22:00ti 3.11.klo 22:00 | Voitto | 0–6 → 6 maalia, raja 3,5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ErikoisvedotErikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia, NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia ja jalkapallossa laukauksia ja laukauksia maalia kohti. Jääkiekon ja koripallon kohteet julkaistaan vahvistetulla kokoonpanolla; jalkapallon kohde voidaan julkaista ennen kokoonpanon julkaisua, ja se mitätöityy välittäjän säännön mukaan, jos pelaaja ei aloita. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| B. El KhannoussGalatasaray – VfB Stuttgart · Mestarien liiga | Jalkapallo⚽ | B. El Khannouss yli 1,5 laukaustaLaukaukset yli/alle 1,5Kerroin 1,77 · markkina 56,5 % · arviomme 63 % · etu +11,5 %i | 1,77↓ 1,58CLV +6,8 pp | ti 3.11.2026 klo 19:45ti 3.11.klo 19:45 | Voitto | 2 laukausta, raja 1,5 · 90 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 8: 5/8 yli 1,5 · 68 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 8: 5/8 yli 1,5 · 68 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| J. ÁlvarezAtlético Madrid – Bayern Munich · Mestarien liiga | Jalkapallo⚽ | J. Álvarez yli 2,5 laukaustaLaukaukset yli/alle 2,5Kerroin 1,62 · markkina 61,7 % · arviomme 65 % · etu +5,3 %i | 1,62↓ 1,48CLV +5,8 pp | ti 3.11.2026 klo 22:00ti 3.11.klo 22:00 | Häviö | 2 laukausta, raja 2,5 · 75 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 8: 5/8 yli 2,5 · 64 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Viim. 8: 5/8 yli 2,5 · 64 min | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kertoimet välittäjittäin
Kertoimet ovat tiedoksi, eivät linkkejä. Tarkista oma välittäjäsi. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ei kohteita valituilla suodattimilla
Aiemmat tulokset eivät ole tae tulevasta.
Tiistain ohjelmassa painottuu jalkapallo, kun Mestarien liigassa pelataan useita kovatasoisia iltaotteluita eri puolilla Eurooppaa. Tarjolla on lisäksi Englannin Championshipin kamppailu sekä Brasilian pääsarjan yön ottelu. Päivän kattaus yhdistää kansainväliset huippuottelut ja sarjapelien tasaisemmat asetelmat.
Todennäköiset
Todennäköiset ovat suosikkeja, joiden voittoa pidämme vähintään yhtä todennäköisenä kuin markkina. Ne osuvat useammin kuin arvokohteet, mutta pieni kerroin tarkoittaa, että yksi häviö syö useamman voiton. Etu on tässä kaistassa yleensä nollan tuntumassa tai miinuksella, koska kerroin sisältää välittäjän marginaalin – pitkän aikavälin palautus on markkinan tasolla, ei sen yläpuolella.
Villarreal – Paris Saint Germain: Paris Saint Germain voittaa @ 1,75
Tilastot. PSG on voittanut Mestarien liigan kolme ensimmäistä otteluaan maalein 14–5, kun Villarrealin saldo on yksi voitto ja kaksi tappiota maalein 8–8. Kaikkien sarjojen kymmenen ottelun otoksessa PSG on tehnyt 3,1 ja päästänyt 1,1 maalia ottelua kohden; Villarrealin vastaavat luvut ovat 2,0 ja 1,2. Tilanne. PSG:ltä puuttuvat Dembélé, Kvaratskhelia, Marquinhos ja Nuno Mendes, Villarrealilta Gerard Moreno, Foyth ja Akhomach. Molemmat pelasivat edellisen kerran neljä päivää sitten, joten ottelutahdissa ei ole selvää etua; alkamisaika on vahvistettu tiistaille 3.11.2026 klo 22.00 Suomen aikaa. Arvio. Villarreal: 21,7 % · Tasapeli: 22,5 % · Paris Saint Germain: 55,8 % Miksi pelaamme. PSG on tulosten perusteella selvä suosikki, mutta sen merkittävät poissaolot ja Villarrealin kotietu ovat jo linjassa markkinan kanssa. Emme löydä lähteellistä syytä poiketa markkinan reilusta arviosta.
Kerroin 1,75 · markkina 55,8 % · arviomme 56 % · etu -2,4 %
Internacional – Coritiba: Internacional voittaa @ 1,65
Tilastot. Internacionalin viimeisten 10 ottelun maalisaldo on 14–17 ja Coritiban 12–20; Coritiba on hävinnyt neljästä viimeisestä vierasottelustaan kolme yhteismaalein 1–12. CBF:n sarjataulukossa Internacional on 18:s 35 pisteellä ja Coritiba 11:s 42 pisteellä. Tilanne. Internacionalilla on viisi täyttä lepopäivää Coritiban kahta vastaan, ja putoamisrajan alla olevan kotijoukkueen pistepanos on suuri. Internacionalilta puuttuu neljä pelaajaa, heidän joukossaan maalivahdit Anthoni ja S. Rochet; Coritibalta Lucas Ronier on pois ja Lucas Taverna epävarma. Arvio. Internacional: 57,0 % · Tasapeli: 24,2 % · Coritiba: 18,8 % Miksi pelaamme. Kotietu, lepoetu ja Coritiban heikot viime vieraspelit tukevat Internacionalia, mutta maalivahtitilanne on merkittävä vastapaino. Siksi arvio pysyy käytännössä markkinan reilussa ankkurissa eikä kyse ole ylikertoimesta.
Kerroin 1,65 · markkina 57,0 % · arviomme 57 % · etu -6,0 %
Yli/alle ja tasoitus
Yli/alle-kohteissa veikataan ottelun kokonaismaali- tai pistemäärää, ei voittajaa. Kerroin on 1,70–2,20 ja peruste on aina nimetty: ottelutahti, maalivahdit, poissaolot tai olosuhteet. Jääkiekossa jatkoaika ja voittomaalikilpailu lasketaan mukaan, jalkapallossa vain varsinainen peliaika. Tasoituskohteissa veikataan voittomarginaalia: Lakers −4,5 voittaa, jos Lakers voittaa vähintään viidellä.
LASK – ŠK Slovan Bratislava: Yli 3,5 maalia @ 1,97
Tilastot. LASKin viimeisen 10 ottelun keskiarvo on 2,2 tehtyä ja 2,3 päästettyä maalia, ja yli 2,5 maalia toteutui 9/10 kertaa. Slovanin vastaavat luvut ovat 1,8 ja 1,6 sekä 8/10; Mestarien liigan kolmessa ottelussa LASKin maalit ovat 6–9 ja Slovanin 1–13. Tilanne. Molemmat pelaavat kolmannen ottelunsa kahdeksaan päivään, mutta alla on kolme lepopäivää. Poissaolot on tarkistettu: LASKilta puuttuu kolme pelaajaa ja Bello on epävarma, Slovanilta puuttuu viisi; ottelu alkaa 3.11.2026 klo 22.00 Suomen aikaa. Arvio. Yli: 55 % · Alle: 45 % Miksi pelaamme. LASKin ottelut ovat tuottaneet runsaasti maaleja, ja Slovan on päästänyt Mestarien liigan kolmessa pelissä 13 maalia. Tämä nostaa yli 3,5 maalin arvion hieman markkinan reilua todennäköisyyttä korkeammalle. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu yli markkinan, koska LASKin ottelut ovat olleet runsasmaalisia ja Slovan on päästänyt Mestarien liigan kolmessa ottelussa 13 maalia.
Kerroin 1,97 · markkina 51,1 % · arviomme 55 % · etu +8,4 %
Atlético Madrid – Bayern Munich: Alle 3,5 maalia @ 1,81
Tilastot. Atlético on tehnyt viimeisessä kymmenessä ottelussaan 1,9 ja päästänyt vain 0,5 maalia ottelua kohden; 9/10 ottelusta jäi alle 3,5 maalin. Bayernin vastaavat luvut ovat 3,8 tehtyä ja 1,3 päästettyä, ja 9/10 ottelusta ylitti rajan, joten joukkueiden profiilit ovat vahvasti vastakkaiset. Tilanne. Bayernilta puuttuvat hyökkäyspään Díaz, Gnabry, Musiala ja Saibari, kun taas Atléticolta ovat sivussa Cardoso ja pelikiellossa oleva Hjulmand. Bayern pelaa kolmannen ottelunsa kahdeksaan päivään; alkamisaika on vahvistettu tiistaille 3.11.2026 klo 22.00 Suomen aikaa. Arvio. Yli: 42 % · Alle: 58 % Miksi pelaamme. Atléticon vahva puolustusjakso ja Bayernin poikkeuksellisen raskaat hyökkäyspään poissaolot painavat arviota alle 3,5 maalin puolelle Bayernin viime otteluiden korkeista maalimääristä huolimatta.
Kerroin 1,81 · markkina 54,2 % · arviomme 58 % · etu +5,0 %
Birmingham City – Millwall: Yli 2,5 maalia @ 1,83
Tilastot. Birminghamin viimeisen 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 2,9 ja Millwallin 3,1. Yli 2,5 maalia toteutui kummankin otoksessa 7/10 kertaa. Tilanne. Molemmilla on kolme lepopäivää, joten otteluruuhkasta ei synny selvää jarrua. Birminghamin 7 maalia tehnyt August Priske on epävarma; Millwallin poissaololista on pitkä, mutta osa nimistä on vähäisen vastuun pelaajia tai maalivahtirotaatiota, ja Jenson Metcalfe on pelikiellossa. Arvio. Yli: 56 % · Alle: 44 % Miksi pelaamme. Molempien viime otteluiden noin kolmen maalin kokonaiskeskiarvo ja 7/10 ylitystaajuus nostavat yli-arvion hieman markkinaa korkeammaksi, vaikka Priskeä koskeva epävarmuus hillitsee arviota. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu yli markkinan, koska molempien viime otteluiden maalitahti ja 7/10 ylitystaajuus tukevat runsasmaalisuutta.
Kerroin 1,83 · markkina 52,8 % · arviomme 56 % · etu +2,5 %
Villarreal – Paris Saint Germain: Yli 3,5 maalia @ 1,93
Tilastot. Villarrealin viimeisen 10 ottelun kokonaismaalikeskiarvo on 3,2 ja PSG:n 4,2. Yli 3,5 maalia toteutui Villarrealin otteluissa 5/10 ja PSG:n otteluissa 6/10; lisäksi kummankin kaksi viimeisintä Mestarien liiga -ottelua ylittivät rajan. Tilanne. Molemmilla on neljä lepopäivää, joten peräkkäisten pelipäivien rasitusta ei ole. Villarrealilta puuttuvat Gerard Moreno ja Juan Foyth, PSG:ltä Ousmane Dembélé, Khvicha Kvaratskhelia, Marquinhos ja Nuno Mendes; hyökkäyspoissaolojen vastapainona molempien puolustuksesta puuttuu avainpelaajia. Arvio. Yli: 53 % · Alle: 47 % Miksi pelaamme. Korkeat viimeaikaiset kokonaismaalimäärät ja Foythin, Marquinhosin sekä Nuno Mendesin poissaolot nostavat yli-arvion hieman markkinaa korkeammaksi. Merkittävät hyökkäyspoissaolot pitävät eron maltillisena. Poikkeama markkinasta: Arvio kallistuu hieman yli-markkinaan joukkueiden korkean viimeaikaisen maalimäärän ja molempien puolustuksen avainpoissaolojen vuoksi, vaikka merkittävät hyökkäyspoissaolot rajaavat poikkeamaa.
Kerroin 1,93 · markkina 50,9 % · arviomme 53 % · etu +2,3 %
Erikoisvedot
Erikoisvedoissa veikataan yksittäisen pelaajan tilastoa: NHL:ssä pisteitä, maaleja, syöttöjä, laukauksia, ylivoimapisteitä tai torjuntoja, Liigassa pisteitä, maaleja, syöttöjä tai laukauksia, NBA:ssa pisteitä, levypalloja, syöttöjä tai kolmosia ja jalkapallossa laukauksia ja laukauksia maalia kohti. Jääkiekon ja koripallon kohteet julkaistaan vahvistetulla kokoonpanolla; jalkapallon kohde voidaan julkaista ennen kokoonpanon julkaisua, ja se mitätöityy välittäjän säännön mukaan, jos pelaaja ei aloita. Kerroin on 1,60–2,20 ja peruste on aina nimetty.
Galatasaray – VfB Stuttgart: B. El Khannouss yli 1,5 laukausta @ 1,77
Tilastot. El Khannouss on laukonut viimeisissä kahdeksassa ottelussaan 2, 2, 1, 3, 1, 2, 0 ja 3 kertaa, joten raja ylittyi 5/8 ottelussa. Keskiarvo on 1,8 laukausta ja viimeisten viiden ottelun peliaika 73:24. Tilanne. Stuttgartin hyökkäävä keskikenttäpelaaja on aloittanut viisi viimeistä ottelua; avaus on vielä ennakoitu, ei vahvistettu, ja palvelin tarkistaa sen ennen alkua. Galatasaray on sallinut keskikenttäpelaajille 4,0 laukausta/ottelu viimeisessä viidessä, kun taas Angelo Stillerin poissaolo muuttaa Stuttgartin keskikenttää. Arvio. Yli: 63 % · Alle: 37 % Miksi pelaamme. Arvio seuraa 5/8 ottelun empiiristä toteumaa. Vastustajan viimeaikainen profiili tukee yli-suuntaa, mutta ei anna riittävää syytä nostaa arviota otoksen yläpuolelle. Poikkeama markkinasta: Arvio pidetään empiirisessä 63 prosentissa, koska tämän päivän vastustajaprofiili tukee yli-suuntaa mutta ei anna riittävää perustetta poiketa 5/8 otoksesta.
Kerroin 1,77 · markkina 56,5 % · arviomme 63 % · etu +11,5 %
Atlético Madrid – Bayern Munich: J. Álvarez yli 2,5 laukausta @ 1,62
Tilastot. Álvarezin kahdeksan viime ottelun laukausmäärät ovat 1, 4, 3, 3, 2, 1, 3 ja 3, joten raja ylittyi 5/8 kertaa. Keskiarvo on 2,5 ja mediaani 3,0; viimeisen viiden ottelun peliaika on noussut 70:12:een. Tilanne. Álvarez on aloittanut viisi viime ottelua, mutta avauskokoonpanoa ei ole vielä julkaistu; palvelin tarkistaa avauksen ja mitätöi kohteen tarvittaessa. Bayern on sallinut hyökkääjille 4,0 laukausta ottelua kohti viimeisessä viidessä, eikä sen ilmoitetulla poissaololistalla ole puolustuksen avainpelaajaa. Arvio. Yli: 65 % · Alle: 35 % Miksi pelaamme. Empiiristä 63 prosentin osumaa tukevat noussut peliaika ja tämän päivän vastustajaprofiili. Erityisesti Bayernin hyökkääjille sallima laukausmäärä nostaa yli-arvion 65 prosenttiin. Poikkeama markkinasta: Arvio on kaksi prosenttiyksikköä empiiristä lukua korkeampi, koska Bayern on sallinut hyökkääjille 4,0 laukausta ottelua kohti viimeisessä viidessä ottelussaan.
Kerroin 1,62 · markkina 61,7 % · arviomme 65 % · etu +5,3 %
Pelaa vastuullisesti ja vain rahalla, jonka voit hävitä. Vinkit ovat näkemyksiä, eivät lupauksia voitosta.